Beton architektoniczny - idealne rozwiązanie dla Twojej łazienki i kuchni

 

Budownictwo w dzisiejszych czasach często stawia na minimalizm, przez co nie można się dziwić, że styl industrialny jest spotykany tak regularnie. Warto wiedzieć, że podczas budowy dobrze jest stawiać na dobre jakościowo materiały, które nie tylko uświetnią wygląd danej przestrzeni, ale też będą się odznaczały ciekawymi właściwościami. Jednym z takich produktów jest coraz bardziej popularny beton architektoniczny!

Co to jest beton architektoniczny?

Beton architektoniczny jest betonem o gładkiej powierzchni zewnętrznej. Zazwyczaj występuje w formie płyt i daje niezwykły, industrialny wygląd pomieszczeń. Charakter jego powierzchni jest zróżnicowany. Wszystko zależy od mieszanki użytej podczas produkcji. Cechuje się wysoką trwałością i estetyką wykonania. Poszczególne modele płyt betonowych mogą się różnić kolorem, fakturą, kształtem. Spotkać je można z podobną częstotliwością zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Sprawdza się zarówno w przypadku zewnętrznej strony budynku, jak i wewnętrznej. Beton architektoniczny to dobry wybór do domu, dlatego tak często używa się go jako okładziny w łazience i kuchni!

Beton jest bardzo dobrym rozwiązaniem ze względu na łatwość montażu. Duże płyty bowiem w szybki sposób montuje się na ścianach, dzięki czemu nawet w kilka godzin można wyłożyć nimi całą wymaganą powierzchnię!.

Na rynku dostępne są różne rodzaje płyt betonowych. Nasze płyty z betonu architektonicznego wzmocnione są włóknem polipropylenowym ConCreate. Dzięki temu są niezwykle trwałe, odporne na pękanie i na działanie czynników zewnętrznych, w tym mróz. Dodatkowo mogą być dostosowane do wymagań klienta pod względem rozmiarów tj. mogą być w łatwy sposób docinane za pomocą standardowych narzędzi do cięcia ceramiki. Produkujemy je z wytrzymałego materiału, wodoszczelnego i mrozoodpornego.

Beton architektoniczny do łazienki

Łazienka jest oczywiście jednym z ważniejszych elementów w domu. Oczywiście, należy pominąć jej przydatność, jednak walory wizualne tego pomieszczenia mogą znacznie polepszyć całokształt odbioru posiadłości w oczach gościa, a także samych domowników. Beton architektoniczny do łazienki nada pomieszczeniu nutę nowoczesności, ale też odpowiednio zabezpieczy dzięki swoim właściwościom. Nasze beton można stosować w miejscach o większej wilgoci i zmiennej temperaturze, a dzięki specjalnym naturalnym impregnatom z naszej nie będzie narażony na niszczenie nawet pod prysznicem!

Dodatkowo beton architektoniczny do łazienki doskonale komponuje się kolorystycznie z innymi elementami pomieszczeń. Świetnie prezentuje się jako tło do urządzeń sanitarnych, a także drobnych mebli. Pasuje zarówno do tworzyw sztucznych, jak i drewna czy metalu. Warto wspomnieć, że beton jest surowym materiałem, dlatego warto przy jego zastosowaniu ocieplić wnętrze łazienki stosując na przykład drewniane lub kolorowe elementy. Jeżeli cenisz sobie styl industrialny, warto w połączeniu z betonem zastosować cegłę.

Beton architektoniczny - kuchnia

Często właśnie w kuchni, nie w salonie, domownicy i bliscy spotykają się ze sobą i spędzają wspólny czas. Odpowiednia aranżacja tego pomieszczenia wymagać powinna trwałych materiałów. Beton na ścianę w kuchni jest odporny na działanie wysokich temperatur, nie straszne mu są zabrudzenia, a także łatwo utrzymać go w czystości. Nie da się też zaprzeczać temu, że materiał prezentuje się bardzo szlachetnie i spodoba się wszystkim osobom ceniącym sobie najwyższą jakość.

Beton architektoniczny w kuchni świetnie prezentuje się z drewnianymi blatami, które przełamują jego surowość. Jest to materiał uniwersalny, dlatego można eksperymentować z różnego rodzaju dodatkami, chociażby metalem, cegłą, tworzywem sztucznym. Nieważne bowiem, czy betonowa ściana w kuchni ma eksponować styl nowoczesny, czy industrialny, czy retro. W każdym przypadku beton to dobry wybór!

Warto wiedzieć, że mimo upływu lat beton będzie nadal prezentował się okazale, a płyty betonowe do kuchni nie wyjdą z mody przez wiele lat. Utrzymują swoją pozycję w architekturze wnętrz na wysokiej pozycji już od wielu sezonów, co mogą zawdzięczać swojej trwałości i walorom wizualnym oraz możliwościom obróbki.

Jaki kolor betonu architektonicznego wybrać?

PaulBunyan® oferuje kilka odcieni betonu architektonicznego, dzięki czemu na pewno będziesz w stanie wybrać idealny do swoich potrzeb. Ciemny i szary model sprawdzi się w połączeniu z jasnymi meblami, ponieważ będzie dobrze kontrastował. Jasny lub biały beton natomiast świetnie łączy się z pastelowymi kolorami. Barwa jednak rzadko będzie za każdym razem prezentowała się tak samo, ponieważ beton posiada zmienną strukturę.