Beton architektoniczny - kupować czy przygotować samodzielnie?

 

Chcesz wyjątkowo zaaranżować swoje mieszkanie? Szukasz rozwiązania, które będzie w stanie połączyć nowoczesny styl z rustykalnym? Stawiasz na najwyższą jakość? Powinieneś przemyśleć wybór betonu architektonicznego! Materiał ten prezentuje się na ścianach wprost wyśmienicie!

 

Warto wiedzieć, że beton architektoniczny jest świetnym rozwiązaniem na wyłożenie zarówno elewacji budynku, ale też na okładzinę ścian wewnętrznych! Już od epoki modernizmu można zauważyć rosnące zainteresowanie tym materiałem, który cechuje się oryginalną fakturą oraz ciekawym kolorem. Beton architektoniczny posiada gładką powierzchnię i nie trzeba go przykrywać tynkiem. Co więcej, beton ten doskonale sprawdza się w połączeniu z drewnem i innymi materiałami, przez co jest dość uniwersalnym rozwiązaniem, które zawsze będzie prezentowało się dobrze.

 

Beton architektoniczny gotowy czy robiony samodzielnie?

 

Jeżeli zamierzasz wykorzystać beton architektoniczny wyłącznie do wyłożenia niewielkiego obszaru w swoim mieszkaniu – możesz podjąć się próby aby wykonać płyty samodzielnie. Jest to jednak rozwiązanie czasochłonne. Czasem podczas własnych prób można także popełnić błędy. Co więcej, jako że każdą płytę będzie się robiło osobno, to mogą one różnić się między sobą odcieniami oraz fakturą, co nie tworzy estetycznego efekty wizualnego, a przy tym stworzenie odpowiedniej ilości płyt do pokrycia większej ściany może zająć np. miesiąc codziennej pracy z betonem.

 

Beton architektoniczny – jak go zrobić?

 

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w odpowiednią formę. Można ją zrobić samodzielnie, jednak znacznie skuteczniejszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w gotową formę wykonaną z silikonu lub gumy. Warto również wiedzieć, że samodzielnie stworzone formy mają niską żywotność i pozwalają na wykonanie około 5 odlewów, natomiast produkty do kupienia to około 200 odlewów.

 

Następnym krokiem jest zaopatrzenie się w dobrej jakości mieszankę betonu architektonicznego, którą można nałożyć do formy po uprzednim zmieszaniu jej z wodą. Proporcja ilości produktu do wlanej wody jest zależna od rodzaju użytej mieszanki.

Czas wyschnięcia płyty betonowej może się wahać między kilkunastoma, a kilkudziesięcioma godzinami. Sprawia to, że opłacalne jest wykonanie płyty betonowej wyłącznie w przypadku konieczności wyłożenia nimi niewielkiej powierzchni, a także posiadania sporej ilości czasu, ponieważ nawet w optymistycznej wersji można sobie pozwolić maksymalnie na jeden odlew dziennie.

 

Beton architektoniczny – gdzie kupić?

 

Zazwyczaj lepiej jest zakupić gotowe płyty betonu architektonicznego, jeżeli nie masz dostatecznie dużo czasu lub chęci oraz kiedy zamierzasz wyłożyć nimi np. całą ścianę lub elewację. Mimo wyższej ceny będziesz w stanie liczyć na wysoką jakość i nienaganny wygląd.

 

Nasza firma oferuje płyty z betonu architektonicznego o różnych odcieniach, dzięki czemu będziesz w stanie idealnie zaaranżować swoje mieszkanie według własnych potrzeb. Co więcej, jest on równie prosty w montażu, jak panele podłogowe! PaulBunyan może także dostosować rozmiary i kształt płyt z betonu architektonicznego według Twojej wizji!

 

Beton architektoniczny oferowany przez PaulBunyan jest również odporny na czynniki atmosferyczne. Zazwyczaj gotowe płyty posiadają wymiary 595 x 595, 1193 x 595 i 1492 x 595 mm. Obliczenie, ile płyt będziesz potrzebować na pokrycie wybranej powierzchni, może być niełatwe, dlatego proponujemy wysłać do naszych specjalistów wymiar owej powierzchni, a skonstruują oni specjalną ofertę dla Ciebie.