Jak wpasować stare drewno do nowoczesnego mieszkania?

 

Chcesz urządzić swój dom? Lubisz nowoczesne, nietuzinkowe wnętrza? Posiadasz już mieszkanie, które jest na czasie? To świetnie! Takie powierzchnie niezwykle przykuwają oko, ale też odznaczają się na tle innych poprzez idealnie wyważony minimalizm!

 

Nieważne, czy jesteś dopiero na etapie remontu, budowania domu od podstaw, czy posiadasz już w pełni gotowe mieszkanie – nowoczesny styl bardzo często jest surowy i nie można odczuć w takim wnętrzu domowego ciepła, a przecież nie może go zabraknąć, czyż nie? Mimo wszystko nie chcesz mieć klasycznie urządzonego mieszkania? Musisz wiedzieć, że są sposoby, aby jeszcze bardziej uświetnić Twój dom!

 

Nie musisz rezygnować z nowoczesności, żeby Twoje mieszkanie miało cieplejszą atmosferę. Co zatem należy zrobić? Zastanów się nad umieszczeniem w Twoim domu elementów drewnianych! Ten naturalny materiał od zawsze był uniwersalny i nie zmieniło się to przez całe wieki! Co więcej, najlepiej sprawdzi się stare drewno. Dlaczego? Jest to przede wszystkim materiał unikatowy – dzisiaj nie można już dostać takowego. Drzewa, z których pochodzi – znajdowały się w dziewiczych lasach, a tam największy wpływ na wygląd drewna zachowanego do dzisiaj miała natura. Trzeba tutaj obowiązkowo wspomnieć o tym, że stare drewno posiada własny, unikalny charakter, który kształtowany był przez długie lata wcześniejszego użytkowania. Mocno zaznaczone słoje i lekko nierówna faktura powierzchni sprawiają, że nawet największy esteta z chęcią zawiesi wzrok na takim drewnie.

 

Jak wykorzystać stare drewno w nowoczesnym miejscu?

 

Nowoczesne mieszkania często kojarzą się z zastosowaniem dużej ilości szkła, betonu, żelaza czy też czasami cegły. Jak łatwo można się domyślić – taka powierzchnia sprawia wrażenie surowej. Kiedy mieszkanie z dużą ilością powyższych materiałów jest gotowe – nie można na chybił trafił dodawać drewnianych elementów. Jak więc to zrobić?

 

Trzeba wiedzieć, jaki efekt chce się uzyskać. Inaczej postąpi się w przypadku chęci samego ocieplenia powierzchni, a inaczej w kwestii dodania unikalnego charakteru.

 

W pierwszym przypadku bardzo dobrym pomysłem będzie zastosowanie starego drewna na większej powierzchni – mowa tutaj na przykład o ścianie, podłodze, czy suficie. Podczas wybierania materiału na podłogę warto wziąć pod uwagę stare drewno. Nowoczesne meble zazwyczaj wykonuje się z metalu i szkła, dlatego zastosowanie drewnianej podłogi zadziała jak równoważnia. Co więcej, ciekawym pomysłem jest połączenie podłogi np. z płytek i drewna. Wyobraźmy sobie mieszkanie, gdzie nie ma podziału między salonem a kuchnią. Podział ten można wyznaczyć za pomocą podłogi. Wystarczy część kuchenną wyposażyć w płytki i ułożyć je do pewnego momentu, od którego ma się zaczynać część salonowa – o podłodze drewnianej. Podobnie można zrobić w przypadku ścian. Stare drewno na pewno będzie się świetnie prezentowało, kiedy umieścisz je na jednej ze ścian w swoim mieszkaniu, a reszta będzie pomalowana na jasne kolory lub wyłożona jasnym betonem.

 

Jeżeli posiadasz gotowe mieszkanie i chcesz dodać mu charakteru – świetnym sposobem będzie zakup na przykład stołu ze starego drewna i metalu, a także wymiana blatów kuchennych na drewniane. W ten sposób stare drewno stanie się subtelnym dodatkiem, który świetnie się wpasuje w nowoczesne mieszkanie. Dobrym rozwiązaniem może być również zastosowanie tego materiału do wykonania szafki pod umywalkę w łazience.