Jaki blat do białej kuchni? Jak dobrać i ile kosztuje? Podpowiadamy!

 

Białe pomieszczenia pozwalają na szereg eksperymentów, kiedy przychodzi do aranżacji wnętrza. Śnieżnobiałe ściany czy kafelki w kuchni są doskonałym tłem dla innych mebli oraz reszty wyposażenia kuchennego. Jednym z częstych rozwiązań na jakie decydują się ludzie przy urządzaniu wnętrza jest biała lakierowana kuchnia. Jaki blat wybrać do takiego pomieszczenia, byś czuł się w nim komfortowo oraz dobrze?


W poniższym artykule postaramy się zgłębić tą sprawę, korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia i nieocenionej wiedzy legendarnego drwala Paula Bunyana, który stworzył blat do niejednej kuchni! Dzięki skorzystaniu z naszych wskazówek będziesz wiedział, jak dobrać blat kuchenny do podłogi, a także jaki blat do białej kuchni z połyskiem będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Jaki blat do kuchni będzie najlepszym wyborem? Paul Bunyan podpowiada

 

Paul Bunyan jest postacią znaną wszystkim, którym bliski jest aromat drewna i mocnej kawy parzonej w stylowo zaaranżowanej kuchni. Według tego legendarnego drwala, który wiele lat swojego życia spędził w dzikich lasach – najlepszym blatem będzie taki, do którego stworzenia wykorzystano drewno mające historię. Wyobraź sobie, że Twój blat kuchenny, na którym codziennie rozkładasz produkty do przygotowania śniadania, został wykonany z drewna, które uratowano podczas rozbiórki jakiegoś pięknego, starego budynku.


Poranna kawa od razu nabiera innego smaku, gdy wiesz, że przygotowałeś ją na meblu, który ma duszę. Szczególnie jeśli jest starannie obrobiony, przy wykorzystaniu tradycyjnych technik, które pozwalają na wydobycie z drewna jego jak najlepszych cech. Być może zadajesz sobie pytanie, jaki blat do kuchni, jasny czy ciemny, wybrać? Paul Bunyan miałby Ci do powiedzenia jedno – słuchaj swojego serca. Białe ściany pozwalają na naprawdę dużą dowolność przy dobieraniu reszty mebli, więc możesz pozwolić sobie zarówno na blat kuchenny ze starego drewna strukturyzowanego o jasnej barwie, jak i taki, który został wytworzony ze szlachetnego, starego dębu o ciemnym wykończeniu. Pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach, więc zadbaj o dobór odpowiednich akcesoriów kuchennych, a także innych elementów wystroju. Dla przykładu – podłoga! Chodzimy po niej każdego dnia i w kuchni raczej rzadko patrzymy pod nogi, ale czy nie ma ona znaczenia w przypadku aranżacji wnętrza? Oczywiście, że ma. W związku z tym poniżej postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak dobrać blat kuchenny do podłogi.

 

Jaki blat do białej kuchni z połyskiem i betonową lub białą podłogą?

 

Jeżeli Twojemu sercu bliska jest surowość betonu i taką podłogę postanowiłeś mieć w swojej kuchni, to sugerując się opowieściami naszego mistrza, Paula Bunyana, podpowiadamy, że strukturyzowany blat wykonany ze starego drewna będzie doskonałym uzupełnieniem wystroju. Dzięki takiemu połączeniu możesz uzyskać nowoczesną aranżację, która jest bardzo dobrym tłem dla ciepła i niepowtarzalności blatu wytworzonego ze starego drewna, przypominającego o tym, że poza betonem istnieją lasy i góry.


Być może jesteś człowiekiem bardzo eleganckim, który umie docenić piękno białych ścian w kuchni, które łączą się optycznie z podłogą wyłożoną białymi płytkami. W takim wypadku zdecydowalibyśmy się na blat drewniany ze starego drewna ręcznie ciosanego, ale tylko pod warunkiem, że będzie służył do przechowywania ziół czy innych produktów służących do gotowania. Wynika to z faktu, że blaty ręcznie ciosane charakteryzują się nierówną powierzchnią i nieco większą ilością pęknięć. Chłód wykończenia będzie przyjemnie kontrastował z unikalną strukturą materiału.


Mamy nadzieję, że zaczynasz rozumieć tajniki sztuki dobierania blatów kuchennych do konkretnych wnętrz. Jeżeli coś pozostaje dla Ciebie niejasne – spokojnie! My każdego dnia dowiadujemy się czegoś nowego i wartościowego od Paula Bunyana, który z chęcią dzieli się swoją wiedzą. Wiele zależy od gustu i preferencji właściciela kuchni – jeśli masz wątpliwości co do dobrania odpowiedniego blatu, chętnie Ci doradzimy.

 

Jaki blat do kuchni – wnioski końcowe

 

Jak już wspomnieliśmy – słuchaj serca. Również w kwestii wyboru blatu do kuchni. Pamiętaj jednak, co Paul Bunyan powiedział o starym drewnie – ono nosi w sobie historię, która wyczuwalna jest w fakturze powierzchni, w wyjątkowym, głębokim kolorze. W związku z tym, kończąc tę opowieść o tym, jaki blat do białej kuchni będzie najlepszy – mamy głęboką nadzieję, że wiesz trochę więcej, a także że wziąłeś pod uwagę rady Paula Bunyana. Być może zrozumiesz, co miał na myśli, dopiero, kiedy taki drewniany blat kuchenny ze starego drewna znajdzie się w Twoim posiadaniu.