Jaki stół do małego salonu - okrągły czy prostokątny?

 

Salon jest pomieszczeniem, w którym toczy się większość domowego życia. To w nim możesz wygodnie rozsiąść się z ulubioną książką, a także zorganizować wieczorny seans filmowy. Jest to także miejsce, do którego zazwyczaj zapraszasz swoich gości. Żebyś mógł komfortowo spędzać w nim czas, musisz wyposażyć go w odpowiednie meble oraz akcesoria. Ich wybór powinien być podyktowany głównie Twoimi potrzebami i preferencjami, ale czasami warto skorzystać z pewnych wskazówek, by stworzyć przestrzeń piękną oraz przyjemną.

 

W poniższym artykule skupimy się na problemie wyboru stołu, jeżeli Twój salon nie jest największych rozmiarów. Jesteśmy całkiem pewni swojej wiedzy, gdyż zawsze możemy liczyć na fachową opinię Paula Bunyana, który oprócz rąbania drewna - w wolnym czasie lubi doradzać w kwestii aranżacji wnętrz.

 

Jaki wybór będzie najlepszy? Stół okrągły czy prostokątny do niewielkiego salonu?

 

Im mniejsze pomieszczenie, tym więcej logistyki wymaga zaaranżowanie go w sposób praktyczny. Niektórzy członkowie naszej ekipy zamieszkują małe domki i przyznają, że sensowne rozplanowanie przestrzeni było dla nich wymagającym zadaniem. Na szczęście z pomocą przyszedł im nasz dobry przyjaciel, mistrz pracy w drewnie - Paul Bunyan.

 

Ten legendarny drwal był gościem najpiękniejszych salonów na całym świecie, więc miał okazję zrozumieć tajniki, które stoją za dobrą aranżacją wnętrza. Cieszymy się, że mamy możliwość podzielenia się z Tobą uzyskanymi od niego wskazówkami, gdyż dzięki nim nie będziesz miał wątpliwości, jaki stół, okrągły czy prostokątny - będzie idealnym elementem wyposażenia Twojego salonu.

 

Jak zmieścić stół w małym salonie? Paul Bunyan podpowiada

 

Mały salon może być naprawdę urokliwym miejscem, który dzięki niewielkim rozmiarom i dobrej aranżacji nabierze kameralnego charakteru. Żeby się to jednak stało, musisz podjąć w tym kierunku pewne kroki. Nic tak nie zmienia przestrzeni jak meble wykonane ze starego drewna. W takim materiale tkwi historia, która wyczuwalna jest w trakcie codziennego użytkowania. Jeżeli jesteś osobą, która dostrzega, jak szlachetnym surowcem jest stare drewno, to jesteśmy przekonani, że mógłbyś sobie uciąć przyjemną pogawędkę z naszym mistrzem. Jeżeli jesteś właścicielem małego salonu, to najlepszym wyborem będzie stół kwadratowy lub okrągły.

 

W przypadku pomieszczeń prostokątnych dobrze sprawdzi się owalny stół, którego blat będzie stanowił doskonałą przestrzeń do spotkań towarzyskich. Niektórym okrągłe stoły kojarzą się z pokerem, więc jeżeli go lubisz - taki mebel będzie idealnym dodatkiem do kart, mocnych trunków i gryzącego dymu cygar. Oczywiście sprawdzi się również w trakcie bardziej codziennych czynności - jak chociażby miejsce do przeczytania porannych wiadomości, w trakcie sączenia czarnej jak smoła kawy z ulubionego kubka.

 

Jeżeli Twój salon jest kwadratowy, to możesz zdecydować się także na stół z blatem w kształcie kwadratu. Zachęcamy Cię jednak do eksperymentowania - być może odkryjesz wtedy jakieś świetne rozwiązanie, na które nie wpadłby nikt poza Tobą!

 

Jaki stół okrągły wybrać do małego salonu?

 

Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom masz już świadomość, jaki stół do małego salonu będzie najlepszym wyborem. Poza kształtem blatu warto byś zdecydował się na jasne wykończenie mebla, gdyż dzięki takiemu zabiegowi przestrzeń będzie optycznie większa. Drewniany stół to nie byle jaki mebel - by był wysokiej jakości, wymaga wykonania przez doświadczone osoby. Nasza ekipa powstała dzięki Paulowi Bunyanowi, który zjawił się, by wprowadzić nas w tajniki obróbki drewna.

 

W związku z tym, jeżeli poszukujesz stołu do swojego salonu, to zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Znajdziesz w niej oryginalne propozycje, które są unikatowe, ponieważ zostały wykonane ze starego drewna, pozyskiwanego między innymi z rozbiórek zabytkowych budynków. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat dobrej aranżacji i drewna, to zapraszamy Cię do przeczytania reszty naszych artykułów.