Jakie krzesła do salonu i jadalni? Podpowiadamy!

 

Umeblowanie mieszkania nie jest zajęciem prostym, co jest związane przede wszystkim z odpowiednim dobraniem produktów w taki sposób, by nie tylko pasowały wizualnie do wnętrza, ale też zapewniły odpowiedni komfort domownikom. Jeżeli zastanawiasz się, jakie krzesła do salonu lub jadalni sprawdzą się najlepiej, to jesteś w dobrym miejscu!

Salon oraz jadalnia to miejsca szczególnie ważne w każdym domu. Wiąże się to z faktem, że to właśnie w nich przyjmuje się gości i spędza czas z rodziną np. podczas spożywania posiłków, picia kawy itd. To oczywiste, że jeżeli w jakimś pomieszczeniu lub lokalizacji przebywa się przez dłuższy czas, to dobrze, kiedy jest w nim przyjemnie. Z tego powodu produkty do jadalni i salonu powinny być wybierane pod kątem stylu i wygody. Ważna jest nie tylko wysokość czy szerokość krzesła, ale też użyte materiały. W każdym przypadku należy także stawiać na wysoką jakość wykonania, jak i dobre gatunkowo materiały, ponieważ dzięki temu dany model będzie w stanie dobrze służyć przez wiele lat.

 

Wymiary krzesła do jadalni i salonu

Odpowiednio dobrane wymiary krzesła to bardzo ważny aspekt. Jeżeli pomieszczenie jest stosunkowo małe, a także, gdy występują w nim liczne dekoracje, to długość oparcia wbrew pozorom może znacznie wpłynąć na odbiór wizualny powierzchni. Mianowicie, niskie i niewystające znacznie poza blat stołu sprawiają, że dana przestrzeń wydaje się być optycznie większa. Przyjmuje się także, że odległość od blatu stołu do krzesła powinna wynosić co najmniej 30 cm. Dodatkowo, jeżeli inwestuje się w modele z podłokietnikami, to muszą one pozwalać na swobodne wsunięcie pod stół. Najlepiej, kiedy między owym podłokietnikiem a blatem jest kilka cm różnicy w wysokości.

 

Postaw na naturalny materiał

Wiele można się także zastanawiać nad tym, z jakiego materiału powinny zostać wykonane krzesła do salonu i jadalni. Wszystko zależy od wizji właściciela mieszkania, ponieważ w niektórych, nowoczesnych przestrzeniach świetnym wyborem mogą nawet być modele plastikowe o różnorodnej kolorystyce. Z kilku względów nie jest to jednak popularny wybór, a znacznie lepiej będzie postawić na drewno oraz tapicerowane obicie. Dlaczego? Drewno to materiał przede wszystkim uniwersalny i niemal nie ma sytuacji, kiedy drewno nie pasowałoby do wystroju wnętrza. Drewno będzie odpowiednie dla postarzanych i rustykalnych wnętrz, a w industrialnych i nowoczesnych stworzy ciekawy kontrast. Dochodzi do tego fakt, że wykonane z niego produkty są ponadczasowe i na pewno dobrze będą prezentować się obecnie, a także za kilka, a nawet kilkadziesiąt lat.

Krzesła JEFFERSONKrzesła JEFFERSON

Przy tym wszystkim należy pamiętać, by kupować wyłącznie sprawdzone i wysokie jakościowo modele drewniane. Oznacza to, że deski powinny zostać zabezpieczone przez producenta, najlepiej przy użyciu profesjonalnych preparatów. Dzięki temu materiał nie będzie narażony na zabrudzenia oraz gnicie, co może się zdarzyć, kiedy krzesło będzie często przebywało w warunkach wilgotnych (np. jeżeli jadalnia jest częścią kuchni lub znajduje się w pobliżu niej). Warto także zwrócić uwagę na gatunek drewna, ponieważ i on wpływa na żywotność danego modelu.

 

Zwiększ swoją wygodę

Krzesła do salonu i jadalni powinny być przede wszystkim wygodne. To dzięki temu aspektowi domownicy oraz goście chętnie zostaną przy stole i będą prowadzić rozmowy. Jeżeli owe krzesła natomiast nie będą komfortowe, to prawdopodobnie każdy szybko będzie chciał z nich wstać i opuścić dane miejsce.

Nie wiesz, jak najlepiej zadbać o wygodę? Postaw na krzesła tapicerowane! To świetny pomysł, ponieważ obicie znacznie zmienia wygląd danego modelu, tym samym urozmaicając przestrzeń, w której się znajduje. Do tego pod tkaniną praktycznie zawsze znajduje się miękkie wypełnienie. Najlepiej, kiedy nie tylko siedzisko jest obite, ale także oparcie, ponieważ dzięki temu można liczyć na najwyższy komfort. Należy jednak pamiętać, by kupować krzesła do salonu i jadalni tapicerowane z pomocą tkanin hotelarskich, ponieważ te są wyjątkowo odporne na ścieranie, zabrudzenia itd. Dzięki temu przez długie lata zachowają „świeży” wygląd.