Modne wnętrza w 2020 roku - co będzie trendy?

 

Jak można się domyślić, moda w każdej dziedzinie życia zmienia się szybko. Dotyczy to również aranżacji wnętrz. Z tego powodu warto aktualizować swoją wiedzę, aby być na bieżąco. Budujesz nowy dom lub jesteś na etapie planowania remontu swojego mieszkania? Świetnie trafiłeś! Z poniższego artykułu dowiesz się jakie są aktualne wnętrzarskie trendy.

Rok 2020 nadchodzi wielkimi krokami, dlatego planując remont lub budowę nowego domu, warto postawić na nowoczesne rozwiązania. Czym się charakteryzują? Oczywiście, niektóre rzeczy z poprzednich lat pozostają niezmienne, jednak każdy rok przynosi nam świeże i innowacyjne możliwości.

 

Zmiany w kolorystyce

Jest to spowodowane kilkoma czynnikami, jednak najważniejszym z nich wydaje się zwrócenie uwagi społeczeństwa na współczesne problemy ekologiczne. W obecnych czasach konsumpcjonizm urósł do niebotycznych rozmiarów, co bardzo negatywnie wpływa na klimat. Rokrocznie tony plastiku trafiają do oceanów, niszcząc w nich życie, a niezbędne do normalnego funkcjonowania lasy są systematycznie wycinane lub trawione przez pożary, spowodowane ociepleniem klimatu i suszami. Dlatego też ludzie zwracają większą uwagę na ekologię i stawiają nie tylko na barwy natury na ścianach, ale też przykładają wagę do wykorzystania materiałów naturalnych i ekologicznych w przedmiotach codziennego użytku.

Naturalne barwy dobrze jest ze sobą łączyć. Na przykład jedną z czterech ścian pomalować na ciepły odcień brązu, resztę na biało, a także postawić na ciemnozielone dodatki, na przykład wazony, poduszki itd. Dzięki temu efekt będzie nie tylko bardzo estetyczny, ale też sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne. Doskonałym pomysłem jest też wybranie dekoracji czy mebli wykonanych z naturalnych materiałów. Do tej grupy należą m.in. kamień i drewno. Są to bardzo „wdzięczne” surowce, charakteryzujące się niezwykłą wytrzymałością, odpornością na warunki atmosferyczne, wspaniałym wyglądem oraz pozytywnie wpływające na środowisko. Dzięki nowoczesnej technologii ich obróbka nie jest tak skomplikowana jak dawniej. Z tego powodu dosyć łatwo można ciekawie urozmaicić wnętrze, np. wykładając jedną ze ścian ceglanymi płytkami.

Płytki ceglane na ścianę TORUŃSKIEPłytki ceglane na ścianę TORUŃSKIE

Idealnie sprawdzą się również drewniane meble do salonu, kuchni, sypialni. Warto w tym miejscu podkreślić dość istotną sprawę, jaką jest wykorzystywanie tego materiału jako budulca. Wycinka lasów, z których następnie wytwarza się przedmioty codziennego użytku, jest niezgodna z podstawowymi założeniami ekologii. Jeśli chcemy żyć w zgodzie z naturą, należy więc wybierać wyroby, do których budowy zostały wykorzystane materiały z recyklingu. Mowa tu oczywiście o nowych produktach, wykonanych z używanego surowca wprowadzonego do ponownego obiegu.

 

Drewniane wnętrza

Firma PaulBunyan® zajmuje się wykonywaniem mebli ze starego drewna. Deski wykorzystywane w produkcji pochodzą z rozbiórek starych obiektów, takich jak przedwojenne domy, budynki gospodarcze, szopy itd. Specjaliści następnie obrabiają wyselekcjonowane elementy, odzyskując ich piękną patynę i zachowując wyjątkowy charakter, następnie konserwują za pomocą profesjonalnych naturalnych preparatów, dzięki którym stare drewno otrzymuje nowe życie, będąc w stanie służyć przez wiele kolejnych lat.

Drewniane wnętrza w 2020 roku będą bardzo popularne, dlatego można skusić się nie tylko na meble, ale także parkiety, deski na ścianach itd. Salon z elementami drewna będzie więc przytulny, estetyczny oraz spójny z resztą mieszkania, jeżeli do pokrycia ścian wykorzystano farby o naturalnych barwach.

Niezaprzeczalnie popularnym trendem jest także wybieranie akcesoriów praktycznych. Mieszkanie bowiem nie może być tylko ładne – musi się w nim wygodnie mieszkać. Z tego powodu warto wybrać na przykład stół rozkładany do jadalni, ponieważ dzięki temu zaoszczędzi się sporo powierzchni na co dzień. W salonie doskonale sprawdzi się stolik kawowy na kółkach, ponieważ kiedy urządzi się przyjęcie, będzie go można przestawić w dowolne miejsce mieszkania.

Stolik kawowy ze starego drewna i metalu na kółkachStolik kawowy ze starego drewna i metalu na kółkach

Natura nie musi powracać do łask w wyłącznie martwej formie. Żywe rośliny w mieszkaniu nadadzą mu charakteru oraz stworzą niepowtarzalny klimat. Część z nich ma także pozytywny wpływ na nasze zdrowie co jest ich dodatkowym atutem. Kiedy jeszcze kilka lat temu raczej od nich stroniono na rzecz delikatnych, minimalistycznych dodatków, tak dzisiaj warto kupić kwiat lub małe drzewko do swojego domu.

Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w najlepsze na rynku naturalne produkty, w tym meble ze starego drewna, to zapraszamy do sprawdzenia oferty sklepu PaulBunyan®. Nasze produkty to niesamowite wzornictwo, precyzja wykonania i ekologia w jednym!