Styl toskański - radzimy jak urządzić mieszkanie we włoskim stylu!

 

Coraz częściej domownicy decydują się na urządzenie swoich mieszkań we włoskim stylu. To bardzo ciekawe rozwiązanie aranżacyjne, ponieważ Włochy kojarzą się z estetyką, klasyką oraz elegancją i pięknem. Z racji tego postawienie na styl toskański ma sens, gdyż wnętrza odżyją, staną się uporządkowane oraz zadbane. W stylu toskańskim najważniejsze jest to, aby stawiać na materiały, które są wykonywane z drewna, metalu lub kamienia. Wnętrza toskańskie bardzo często wyłożone są jedynie surową cegłą, nad czym muszą oczywiście popracować doświadczeni projektanci wnętrz, tak, aby uzyskać z tego jak najlepszy efekt aranżacyjny. Nie brakuje chłodnych dodatków i akcesoriów, ale też mebli wykonanych ze starych desek lub tych pochodzących z odzysku.

 

Dlaczego warto zdecydować się na wnętrza w stylu toskańskim?

Wnętrza urządzone w stylu toskańskim mają swój niepowtarzalny klimat, którego w żadnym stopniu nie da się podrobić. Z racji tego projektanci bardzo chętnie polecają je swoim klientom, a ci chętnie przekonują się do tak niecodziennych rozwiązań wnętrzarskich. W aranżacji toskańskiej najczęściej wykorzystuje się nieco postarzane elementy. Warto mieszkać i funkcjonować w oryginalnych wnętrzach, które będą się jakoś różniły od tych, które można zauważyć u innych członków rodziny lub też u sąsiadów.

Atutem wnętrz w stylu toskańskim jest to, iż są przemyślane, świetnie pasują do nich postarzane dodatki, takie jak misy, klucze czy też dekoracyjne tace. W tego typu pomieszczeniach ważną rolę pełnią też duże drewniane okiennice, tak aby mieć dostęp do jak największej ilości promieni słonecznych, które będą w stanie rozświetlić całe pokoje. Nie brakuje w tym stylu metalowych oraz drewnianych zdobień, które wyróżniają się z tłumu i zadziwiają swoją unikalnością oraz precyzją wykonania. Uwagę gości przyciąga się chłodniejszymi i bardziej intensywnymi kolorami, ale też finezyjnymi kształtami, które oddziałują z czasem na ludzką wyobraźnię.

 

W jaki sposób zabrać się za aranżację wnętrza w stylu toskańskim?

Zabranie się za aranżację wnętrza w opisywanym stylu nie jest trudne. Wszystkie niezbędne elementy i przedmioty można znaleźć w sklepie PaulBunyan®. To właśnie w asortymencie tego sklepu zainteresowani mogą znaleźć:

Stare drewniane stoły Stare płytki ceglane Stare deski ścienne

 

Postarzane krzesła drewniane Drewniane szafki pod umywalkę Stare blaty kuchenne

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany aranżowaniem pomieszczeń w tym stylu, powinien udać się na stronę internetową sklepu PaulBunyan® i zamówić dla siebie odpowiednie produkty, w tym duży drewniany stół z krzesłami. To idealny wybór do przestronnej jadalni, przy takim stole wspólne posiłki może jeść praktycznie cała rodzina, nawet jeśli jest ona spora. W sklepie dostępne są także drewniane belki stropowe, w różnych rozmiarach. W związku z tym ostateczną decyzję powinno się podejmować po konsultacji ze swoim architektem wnętrz, chyba że ktoś aranżacją swojego mieszkania zajmuje się samodzielnie.