Cegła w kuchni - sprawdź nasze ścienne inspiracje!

 

Estetyczna i funkcjonalna kuchnia to marzenie każdego. Czy w takie pojęcie wpisuje się wykończenie jej z użyciem cegieł? Z pewnością, co więcej - wysokiej jakości płytki ze starych cegieł mogą nie tylko nadać wnętrzu niespotykany charakter, ale również utrzymać jego funkcjonalność. Jak sprawić, by cegła w kuchni odgrywała swoją rolę najlepiej? Poznaj nasze inspiracje z wyjątkowymi płytkami z cegieł, z unikalnym charakterem.

 

Czy cegły pasują do współczesnej kuchni?

Choć cegła na ścianie w kuchni to widok zdawać by się mogło historyczny, to jednak również współczesne trendy zakładają użycie tego materiału. Zmienia się jednak nieco sposób wykończenia wnętrza, dzięki czemu nowoczesne projekty wykorzystują płytki z cegieł w wyjątkowy sposób. Równo ułożone, regularne kształty niekoniecznie królują wśród najnowszych pomysłów. Unikalne płytki ze starych cegieł ułożone w sposób imitujący fragment muru czy ściany budynku mogą pozwolić stworzyć bardziej niepowtarzalne wnętrze. Połączenie ich z nowoczesnymi meblami lakierowanymi czy pięknym blatem ze starego drzewa tworzy kuchnię pełną inspiracji.

 

Dodaj wnętrzu ciepła i oryginalności dzięki płytkom ceglanym

Jednym z trendów dość powszechnych w projektach kuchennych staje się minimalizm i surowość. Jednak cenne są ciepłe akcenty, które pomagają przypomnieć, iż kuchnia niejednokrotnie stanowi międzypokoleniowe serce domu. Choć cegły wydają się surowe to retro cegła pozwala na ocieplenie wnętrza. Ściana z cegły w kuchni w kąciku jadalnym, z przylegającym do niej stołem lub dodatkowym punktowym oświetleniem to doskonały pomysł na funkcjonalny podział przestrzeni. Nie trzeba murować nowych ścian, wystarczy położyć nasze płytki na gotową ścianę. Fantazyjnie ułożona cegła w kuchni nad blatem z odpowiednio zabezpieczonymi łączeniami, pozwoli natomiast na uzyskanie wyjątkowej przestrzeni roboczej. Londyńskie płytki na ścianę o jasnych odcieniach będą się pięknie komponowały z drewnem o różnej fakturze i odcieniu.

Bardziej klasyczne ciemniejsze płytki bostońskie o nieregularnych bokach czy poniemieckie w wersji premium dające nowoczesny efekt to doskonałe uzupełnienie jasnych, kamiennych blatów albo kuchni z szafkami z wysokim połyskiem.

 

Tradycyjnie, rustykalnie czy nowocześnie, industrialnie - jak wykorzystać cegłę w kuchni?

Niewątpliwie kuchnia ze ścianą z cegły może stanowić wyjątkową ozdobę. Do jakiego stylu można dopasować takie elementy? Okazuje się, że praktycznie każdego. Nowoczesna kuchnia z cegłą to na przykład płytki ceglane poniemieckie, które po położeniu będą pomalowane dostosowaną do powierzchni farbą. Może to nadać subtelności projektowi, podkreślając jednocześnie wyjątkową fakturę płytek. Cegła toruńska w industrialnym wnętrzu kuchennym może w interesujący sposób komponować się z powierzchnią betonową. Obudowanie komina płytkami ceglanymi będzie stanowić wyjątkowy akcent w pomieszczeniu. Także bardziej tradycyjne kuchnie wykończone drewnem można w piękny sposób podkreślić ceglaną ścianą. Naturalne materiały świetnie się uzupełniają, tworząc wyjątkowe kompozycje o niepowtarzalnych wzorach, kolorach i fakturach.

 

Unikatowe płytki najwyższej jakości - czyli płytki ze starych cegieł

Proponowane przez nas płytki mają zaszytą w sobie wieloletnią historię. Pochodzą z cegieł z rozebranych budynków mieszkalnych z różnych stron świata. Te cegły sprzed kilkudziesięciu lat były wykonywane z sezonowanej gliny, co zapewnia ich wytrzymałość i dobre parametry izolacyjne. Każda płytka jest niepowtarzalna, a jej przygotowanie umożliwia prosty montaż, niemalże jak kafelki. Jednak rozważając różne aranżacje kuchenne, można zastanawiać się, czy cegła w kuchni jest praktyczna. Ma ona w końcu nieregularną strukturę i porowatą powierzchnię, co decyduje o jej unikalnym charakterze, jednak może stanowić także potencjalną trudność w pielęgnacji. Bostońska, londyńska, toruńska czy poniemiecka cegła w kuchni - jak zabezpieczyć takie powierzchnie? Idealnie nadadzą się do tego profesjonalne impregnaty.

 

Skuteczne zabezpieczenie ceglanych płytek kuchennych

Cegła do kuchni, jaką proponujemy, wykonana jest ze starannie wyselekcjonowanych materiałów. Aby jednak sprawdzała się dobrze w wymagającej przestrzeni kuchennej, konieczna jest jej odpowiednia impregnacja. Jeżeli zastanawiasz się, czym zaimpregnować cegłę w kuchni, możesz skorzystać z naszego doświadczenia i wybrać polecane impregnaty z serii ImperGuard i ProtectGuard. Wiemy nie tylko jak skutecznie uchronić powierzchnię przed wilgocią czy naturalnym utlenianiem materiału, ale również jak zabezpieczyć cegłę przed tłuszczem, którego obecność w miejscach, gdzie się gotuje, jest nieuchronna. Zamów wyjątkowe płytki, zaprawę, fugę rustykalną i środki ochronne, by Twoja kuchnia stała się wyjątkowa.