Dekoracje ze starego drewna

 

Dekoracje ze starego drewna

Nie ma bardziej szlachetnego materiału niż drewno. Nie wszędzie jednak drewniane meble pasują. Gdy mamy małą przestrzeń, ich masywność mogłaby ją przytłoczyć. Nie oznacza to jednak, że z drewna mamy całkowicie zrezygnować. Tym razem Paul podpowiada, jak z drewna nie rezygnować, gdy ma się niewielką przestrzeń. Jakie dekoracje ze starego drewna proponuje?

 
Drewniane skrzynie zamiast szaf!


Masywne drewniane meble zupełnie odpadają, gdy pokój ma niewielkie rozmiary. Zamiast nich Paul proponuje stylowe a zarazem pakowne skrzynie drewniane do pokoju. Wykonane ze starego drewna sprawią, że wnętrze nabierze elegancji. Z drugiej jednak strony nie zostanie ono przytłoczone. Kufer nie zabierze wiele miejsca, a pozwoli utrzymać w pomieszczeniu porządek.

Skrzynia ze starego drewna
Na zdjęciu. Skrzynia drewniana ze starego drewna.

 

Półki i parapety

Z reguły kojarzymy je z funkcjonalnością. Na jednych ustawiamy książki czy zdjęcia, na drugich kwiaty. A gdyby tak uczynić je nie tylko funkcjonalnymi, ale też nadać im charakter dekoracyjny? To właśnie proponuje nasz Paul. Do wykonania zarówno półek, jak i parapetów używa wyłącznie starego drewna z przepięknym usłojeniem i naturalnymi żłobieniami. Takie drewno cudownie komponuje się ze szkłem oraz metalem. Możesz więc postawić na lekkie meble, dla których stare drewno będzie eleganckim kontrastem.

Półka ze starego drewnaPółka ze starego drewna
Na zdjęciu. Półki ze starego drewna z metalowymi okuciami.

Drewniane ramy 


A co powiesz na lustro z drewnianą ramą lub obraz, które optycznie powiększą Twoją małą przestrzeń? Od wieków wiadomo, że wzrok to zmysł, który można „oszukać” iluzją. Gdy mamy niewielką przestrzeń, lustro doda jej przestronności, podobnie jak obraz optycznie wychodzący poza ściany. Decydując się na nie, warto obsadzić je właśnie w ramę ze starego drewna. A dzięki temu, że nasze ramy dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej – doskonale wpiszą się w wybrany przez Ciebie styl aranżacji.
Rama drewniana do lustra ze starego drewna

Na zdjęciu. Ramy drewniane do luster ciemnobrązowe i jasnobrązowe.


Świeczniki – romantyczne i eleganckie


Małe przestrzenie kochają światło. Dlatego też nie może zabraknąć tu świeczników. A jakie wybrać? Najlepiej takie, które same w sobie będą dekoracją i nie zabiorą wiele miejsca. I takie właśnie świeczniki ze starego drewna pragniemy Państwu zaproponować. Są wśród ich zarówno modele w kształcie podłużnej belki, jak i modele będące przekrojem drewna. To co je wyróżnia to naturalny charakter. Nie my nadaliśmy im kształt. I nie my wykonaliśmy żłobienia czy pęknięcia. To dzieło natury. A my jej nie poprawiamy!

Świeczniki ze starego drewnaŚwieczniki ze starego drewna

Na zdjęciu. Unikatowe świeczniki ze starego drewna.

 
Dla tych, którzy kochają drewno, ale nie mają wystarczając dużo przestrzeni, by zdecydować się na masywne drewniane meble, Paul przygotował wiele ciekawych propozycji. Mamy nadzieję, że wśród nich i Ty zalazłeś własną inspirację.

 

➡ Więcej dekoracji znajdziesz tutaj - kliknij.

Szukasz innych produktów? Zobacz inne artykuły z inspiracjami - kliknij.


Tagi: stare drewno, stół ze starego drewna, stół drewniany, stół z drewna i metalu, blat drewniany, unikalny stół ze starego drewna i metalu, stół do salonu, stół do jadalni, loft, vintage