Dlaczego warto wybrać drewniane deski ścienne?

 

Co zrobić, żeby mieszkanie prezentowało się estetycznie i spójnie, ale jednak oryginalnie? Wyjątkowym pomysłem mogą się okazać deski na ścianę! To rozwiązanie nie tylko ładne, ale też praktyczne!

Dom jest miejscem szczególnym w życiu każdego człowieka. Jest swego rodzaju oazą, do której wraca się po ciężkim dniu w pracy, by zasłużenie odpocząć i spędzić czas z bliskimi oraz zająć się własnymi pasjami. Człowiek może czuć się w swoim mieszkaniu jeszcze lepiej, kiedy mu się ono podoba. Istotna jest także szeroko pojęta „przytulność”. Jak zaprojektować wnętrze tak, by czuć się w nim „jak w domu”?

Spójność jest bardzo ważna. Nie bez powodu tak popularny w dzisiejszych czasach jest minimalizm, który polega na oszczędności formy. Jest to warunkowane faktem, że zbyt duże rozbieżności w wystroju i aranżacji pomieszczeń mogą powodować chaos. Jak w prosty sposób rozwiązać tę sytuację? Pomocne może być zainwestowanie w produkty z podobnego materiału. Dzięki temu w każdym z pomieszczeń będzie się znajdowało pewnego rodzaju spoiwo. Nie bez przyczyny tak często stawia się na meble drewniane. Te bowiem są bardzo uniwersalnym wyborem i pasują niemal zawsze do reszty wystroju. Jeszcze ciekawszym pomysłem jest zainwestowanie w drewno na ścianie np. deski na ścianie, które będą pasowały do mebli i urozmaicą wygląd mieszkania.

 

Dlaczego deski na ścianę wewnętrzną to dobry pomysł?

Deski na ścianę to obok betonu architektonicznego i cegły najpopularniejszy sposób na sprawienie, by zwyczajna ściana stała się bardzo ciekawym elementem wystroju. Drewno jest materiałem wręcz doskonałym, ponieważ sprawdzi się dobrze na dosłownie każdej powierzchni. Na sam początek trzeba zaznaczyć, że wszystkie oferowane przez nas deski na ścianę wewnętrzną są układane na zakładkę (krawędzie poszczególnych elementów pozwalają na bardzo prosty montaż).

Istnieje wiele rodzajów desek na ścianę, które różnią się swoimi odcieniami i fakturą, dzięki czemu każdy może znaleźć propozycję dla siebie. Ściana z desek wygląda bardzo estetycznie i sprawia, że wnętrze jest bardziej przytulne. Z tego powodu tak często montuje się deski na ścianie w sypialni. Pełnią one jednak nie tylko funkcje wizualne, ale też praktyczne. O czym mowa? Deski są świetnym materiałem, jeżeli chce się ocieplić mieszkanie. Będą tworzyły warstwę ochronną pomiędzy pokojem, a zimną ścianą. Nierzadko ludzie stawiają na to rozwiązanie również przez fakt, że drewno izoluje nie tylko temperaturę, ale też dźwięk. Dzięki temu można pozwolić sobie na odrobinę więcej intymności. Drewno na ścianie świetnie komponuje się z innymi materiałami z odzysku np. ze starą cegłą. A co jeśli chcemy trochę więcej „szaleństwa” i nowoczesności w pomieszczeniu?

W takim przypadku z pomocą spieszy nowość naszej oferty. Deski na ścianie w salonie, kuchni, łazience itd. mogą być urozmaicone w dekory w wielu kolorach. Czym są takie przedmioty? Dekory to kolorowe deski, które można umieścić pomiędzy tymi montowanymi standardowo, dzięki czemu przełamie się klasykę i jednolitość, a wprowadzi nowoczesne ubarwienie.

Deski na ścianie to doskonałe rozwiązanie zarówno dla wnętrz rustykalnych, które w swojej istocie bazują głównie na drewnie, jak i nowoczesnych w których doskonale „ocieplają” pomieszczenie. Wykorzystywane przez nas materiały pochodzą z odzysku. Korzystamy z drewna o bardzo ciekawej strukturze i widocznych słojach. Nie trzeba się obawiać nawet montowania ich w kuchni lub łazience, ponieważ odpowiednie zabezpieczenie olejowoskami sprawia, że ściana z desek będzie odporna na wilgoć.

W celu ułatwienia klientom montażu, możemy odpowiednio dociąć prezentowane przez nas deski na ścianę. Pomimo że jest to oryginalny i trudny do pozyskania materiał, jego cena pozostaje wyjątkowo atrakcyjna. Zwłaszcza, jeżeli pod uwagę weźmie się ich wysoką jakość i pozostałe właściwości użytkowe. Drewno na ścianie doskonale przełamie prostotę minimalistycznego wnętrza, doda ducha rustykalnemu, stanie się ciekawym dodatkiem do nowoczesnego i uzupełni klasyczne. Serdecznie polecamy!