Impregnat do starej cegły - jaki wybrać?

Posiadasz w swoim domu ściany lub podłogi wyłożone starą cegłą? A może jesteś w fazie remontu i bardzo chcesz użyć tego materiału? Musisz wiedzieć, że stara cegła potrzebuje odpowiedniej troski, by mogła zachować swoje walory wizualne przez lata. Spokojnie, nie jest to nic trudnego oraz nie potrzeba na to dużo czasu.

 

Zazwyczaj impregnat do starej cegły wybiera się ze względu na własne preferencje i potrzeby. Impregnacja ma na celu przede wszystkim odpowiednie wzmocnienie i zabezpieczenie starej cegły, ale też uwydatnienie jej kolorów. Często takie środki nadają ceglanej powierzchni matowego efektu, a niektóre nabłyszczają. Dzięki temu można nie tylko swoje cegły zabezpieczyć, ale też dostosować do własnych potrzeb, jeżeli wcześniej np. były one błyszczące, a chcemy żeby były matowe.

 

Impregnacja jest bardzo ważna, ponieważ niezabezpieczona cegła będzie wchłaniała wilgoć oraz brud, czego efektem może być jej przyspieszone niszczenie, a także pogarszający się wygląd. Odpowiednie środki oferowane przez naszą firmę tworzą swoistą barierę ochronną przed wodą oraz olejami i innego rodzaju zanieczyszczeniami. Co więcej, innowacyjna formuła naszych specyfików sprawia, że cegła nadal może „oddychać”, przez co wilgoć oraz para nie zatrzymają się we wnętrzu danej cegły i nie spowodują niszczenia, a także są to preparaty ekologiczne i bezpieczne w użyciu.

 

Warto wspomnieć również o tym, że w trakcie układania cegły mogą się na niej osadzać różnego rodzaju zabrudzenia – pyły, drobinki betonu, fugi itd. Gdyby tak się stało należy powierzchnię płytek ceglanych wyczyścić. Do tego celu polecamy nasz środek – Guard Remover Eco Efflorescence & Cement. Jest to preparat bezpieczny dla ceglanej powierzchni i nie wymaga neutralizacji po użyciu. Poradzi sobie świetnie z betonem, cementem i kamieniem. Nie zawiera żadnych kwasów. Co więcej, ten detergent sprawdzi się idealnie nie tylko w przypadku starej płytki ceglanej, ale też powierzchni z plastiku, szkła, gumy - wyłożonych płytkami czy betonem architektonicznym.

 

Jaki impregnat kupić do starej cegły?

 

Nasza firma posiada w swojej ofercie kilka wysokiej jakości impregnatów do starej cegły, które zapewnią odpowiednią ochronę.

 

ImperGuard Niewidoczny

 

Najbardziej podstawowy impregnat z serii. Zabezpiecza powierzchnię przed wilgocią nie pozostawiając widocznej warstwy. Polecany jest szczególnie gdy ściana ceglana nie będzie narażona na działanie innych czynników zewnętrznych czy plam tłustych.

 

ProtectGuard niewidoczny


Jest to najpopularniejszy impregnat do płytek ceglanych z naszej oferty. Doskonale zabezpiecza płytkę przed czynnikami zewnętrznymi (nie tylko woda, ale również tłuszcz, i zanieczyszczenia atmosferyczne) nie zmieniając koloru i nie pozostawiając widocznej wartstwy na powierzchni. Dodatkowo preparat ten jest niesamowicie skuteczny w walce z graffiti.

 

 

ProtectGuard WL Pół-połysk

 

Produtky z linii WL nadają powierzchni efekt mokrego wyglądu i przyciemniają jej kolor. Specyfik ten doskonale zabezpiecza mineralne, porowate powierzchnie przed różnego rodzaju zabrudzeniami – wodą, olejem, graffiti itd. Co więcej, zaimpregnowana tym preparatem powierzchnia ze starej cegły stanie się odporna na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne. Ponadto, środek ten pozwoli jeszcze łatwiej czyścić i konserwować starą cegłę. Ten model ProtectGuard nada powierzchni lekkiego połysku.

 

ProtectGuard WL mat

 

Ten środek nada powierzchni wyłożonej starymi cegłami mokrego wyglądu, ale nie będzie się ona błyszczała, zyskamy więc matowy efekt, który jest pożądany w wielu jasno oświetlonych miejscach.

 

Co więcej, wszystkie specyfiki są odporne na promienie UV i nie żółkną pod wpływem czasu, co można zauważyć wśród konkurencyjnych preparatów. Są również biodegradowalne i w pełni ekologiczne, pozbawione chemicznych rozcieńczalników, co czyni je w pełni bezpiecznymi do użycia wewnątrz pomieszczenia.