Inspiracje na ścianę ze starych desek

 

Inspiracje z użyciem starych desek ściennych

Deski na ścianę przeszły gruntowną ewolucję od czasów, gdy prawie 100 lat temu układano je głównie na zewnątrz budynków jako deski obiciowe. Pomimo, że rustykalny, klasyczny czar starego drewna pozostał, to sposób jego wykorzystania, oczyszczania i montażu zmienił się znacznie. Współczesne panele drewniane ze starych desek ściennych to istne dzieła sztuki, a pomysłom na ich zastosowanie nie ma końca.

Stare deski na ścianę sprawdzą się wszędzie tam, gdzie trzeba nieco ocieplić wnętrze. Na przykład w nowoczesnej kuchni w stylu loft mogą posłużyć jako panel na ścianę. W tej aranżacji zestawiono ciemnobrązowe deski ścienne ze starego drewna z surowym betonem architektonicznym uzyskując ciepłe, a zarazem bardzo nowoczesne wnętrze. Deski zostały ułożone poziomo, co powoduje optyczne „wydłużenie” pomieszczenia. Oczywiście w takim miejscu deski na ścianę muszą być odpowiednio zabezpieczone, bo w kuchni wszystko może się zdarzyć. Do tego celu użyto ekologicznych, specjalistycznych impregnatów najwyższej jakości, które powodują iż deski ścienne stają się odporne na wodę, tłuszcz, colę, wino i inne substancje, które mogłyby im zaszkodzić. Dodatkowo impregnacja wydobywa piękno desek, które przez dziesiątki lat rzeźbiła natura takimi czynnikami jak: mróz, słońce, wiatr, deszcz, czy śnieg. Takiego efektu nie da się podrobić żadnymi współczesnymi technikami!

Stare deski na ścianę ciemnobrązowe
Na zdjęciu. Stare deski na ścianę ciemnobrązowe.

Stare deski na ścianę ciemnobrązoweStare deski na ścianę ciemnobrązowe
Na zdjęciu. Stare deski na ścianę ciemnobrązowe.


Kolejną ciekawą propozycją położenia drewnianych paneli ściennych jest zabudowa ścienna w salonie - tu w ułożeniu pionowym od podłogi do sufitu. Dzięki temu pomieszczenie wydaje się wyższe, a ponieważ stare deski pokrywają całą ścianę - tworzą niesamowity efekt! 

Deski ścienne ze starego drewna - ciemnobrązowe
Na zdjęciu. Stare deski na ścianę ciemnobrązowe.


Jeśli chcesz stworzyć przytulną przestrzeń w domu a dodatkowo optycznie obniżyć sufit, możesz osiągnąć to układając deski na ścianę poziomo od podłogi do sufitu. Poniższy projekt to piękny przykład na to jak wykorzystać jasnobrązowe deski ścienne w swojej sypialni, aby nadać jej charakter naturalnego wnętrza. Dodatkowo w tej aranżacji użyto kolorowych desek tzw. dekorów, które nadają wnętrzu bardzo nowoczesny, świeży i unikalny charakter.

Stare deski na ścianę jasnobrązowe
Na zdjęciu. Stare deski na ścianę jasnobrązowe.

Stare deski na ścianę jasnobrązoweStare deski na ścianę jasnobrązowe z dekorami ściennymi
Na zdjęciu. Stare deski na ścianę jasnobrązowe z kolorowymi dekorami.


Ściana z desek tworzy niezwykle ciepłą atmosferę w miejscach publicznych. Stare deski ścienne ułożone w sposób nieregularny tzw. miks wprowadzają surowy a jednocześnie bardzo przytulny klimat w każdym wnętrzu. Ponieważ taka ściana z desek wygląda jak obraz czy prawdziwe dzieło sztuki sprawdzi się ona wszędzie tam gdzie ma być głównym elementem dekoracyjnym. Wyobraź sobie filiżankę ciepłej kawy o poranku lub romantyczny wieczór przy świecach przy takiej ścianie! 

 

➡ Więcej inspiracji z użyciem starych desek ściennych znajdziesz tutaj.

Sprawdź również inspiracje na ścianę z użyciem starych płytek ceglanych.

Chcesz zobaczyć deski na żywo? Zamów próbnik starych desek na ścianę!

 

Tagi: stare drewno, deski ścienne, deski na ścianę, drewno na ścianę, stare deski, płytki ceglane, stara cegła na ścianę, loft, vintage