Jak stworzyć eleganckie rustykalne wnętrze?

 

Elegeganckie rustykalne wnętrza

Pełno drobnych bibelotów, dodatków, czy detali – tak wielu z nas kojarzy dom w stylu rustykalnym. W rzeczywistości jednak daleki jest on od dużej ilości elementów dekoracyjnych. Jedyne, co nadają wnętrzu, to nutę kiczowatości. Jeśli chcesz tego uniknąć – zapraszamy do lektury. Znajdziesz w niej kilka ciekawych dla siebie inspiracji oraz zrozumiesz co to jest styl rustykalny.

 
Drewniane ściany – nie tylko z bali!


Co powiesz na drewno zamiast tapety? I wcale nie chodzi o dom z bali drewnianych. W Twoim domu czy mieszkaniu drewno może pojawić się na ścianach dzięki naszym deskom. To, co je charakteryzuje, to przede wszystkim wiek i tradycyjna metoda obróbki. Deski te pochodzą bowiem ze starego drewna, którego dziś nie znajdziesz nawet na największej i najwspanialszej plantacji. To drewno rosło niegdyś w dziewiczych lasach, a jego wygląd to przede wszystkim działanie natury. Dłuższe? Krótsze? Jasnobrązowe, szare, czy bielone? W naszej ofercie znajdziesz deski, które doskonale wpiszą się w Twoje potrzeby. Szczególnie gdy ściana z drewna w salonie, to Twój pomysł na upiększenie miejsca rodzinnych spotkań.

Deski ścienne ze starego drewnaDeski ścienne ze starego drewna
Na zdjęciu. Deski ścienne ze starego drewna.

 

A to nie wszystko. Oprócz desek proponujemy również dekory w szerokiej gamie kolorystycznej. Z łatwością dodasz je zarówno do starej, jak i powstającej właśnie instalacji.

Dekory ścienne ze starego drewnaDekory ścienne ze starego drewna
Na zdjęciu. Dekory ścienne ze starego drewna.

 

Dekoracje ze starego drewna

Jak już powiedzieliśmy, styl rustykalny nie lubi dużej ilości dekoracji. Nie oznacza to jednak, że masz z nich rezygnować całkowicie. Jeśli ma być swojsko i przytulnie, to nie może ich zabraknąć. Pytanie tylko, na co się zdecydować. Paul ma kilka ciekawych propozycji. Wśród nich znajdziesz między innymi skrzynie, półki, czy świeczniki. Oczywiście wszystko wykonane ze starego drewna. Z jednej strony naznaczone duchem czasu, z drugiej doskonale zabezpieczone przed zniszczeniem. Zresztą zobacz i przekonaj się, jak pięknie się prezentują.

Skrzynia ze starego drewnaSkrzynka ze starego drewna
Na zdjęciu. Skrzynie ze starego drewna z metalowymi okuciami.

Parapet drewniany ze starego drewna
Na zdjęciu. Komoda ze starego drewna i wysokogatunkowej stali.


Meble jako dopełnienie całości


W stylu rustykalnym ważne jest nie tylko to, by poszczególne elementy miały tradycyjną formę i naturalne pochodzenie. Styl rustykalny w najlepszym wydaniu to takie połączenie poszczególnych detali, które zapewnia spójny efekt wizualny. To nie mogą być przypadkowo połączone elementy. To musi być konsekwencja. Dlatego proponujemy nasze meble łazienkowe czy drewniane szafy.

Szafka łazienkowa drewniana ze starego drewnaSzafka łazienkowa drewniana ze starego drewna

Na zdjęciu. Szafki łazienkowe ze starego drewna.


Z drugiej strony konsekwencja stylu nie oznacza, że wnętrze ma być wypełnione wyłącznie drewnem. Styl rustykalny kocha połączenia ze szkłem oraz stalą. Możesz więc dla przełamania drewnianego charakteru wybrać jeden z naszych stołów łączących drewno z metalem. Manhattan, Brooklyn, czy Chicago – te stoły naprawdę pięknie się prezentują.

Stół ze starego drewna i metaluStół ze starego drewna i metalu

Na zdjęciu. Stoły ze starego drewna i metalu.

 
Szukasz pomysłu na rustykalne wnętrze? U nas znajdziesz wiele inspiracji. Z Paulem stworzysz wnętrze, które dalekie będzie od banału.

 

➡ Więcej dekoracji ze starego drewna znajdziesz tutaj - kliknij.

➡ Szukasz innych produktów? Zobacz wszystkie meble ze starego drewna - kliknij.

 

Tagi: stare drewno, stół ze starego drewna, stół drewniany, stół z drewna i metalu, blat drewniany, unikalny stół ze starego drewna i metalu, stół do salonu, stół do jadalni, loft, vintage