Jakie drewno na blat w kuchni?

 

Kuchnia to pomieszczenie, w którym może dziać się wiele. Począwszy od przygotowywania pysznych posiłków, aż po wieczorne rozmowy przy lampce dobrego wina. Jeżeli chciałbyś by Twoja kuchnia stała się przestrzenią wyjątkową, do której będziesz chętnie wracał, to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem, gdyż opowiemy Ci w nim między innymi o tym, jakie drewno na blat kuchenny będzie najlepszym wyborem. Podpowiemy Ci także, jak możesz zaaranżować swoją kuchnię, by stała się pomieszczeniem funkcjonalnym oraz przytulnym.

 

Jaki blat kuchenny będzie dobrym wyborem?

Przed zakupem blatu do swojej kuchni powinieneś zastanowić się przede wszystkim nad tym co zazwyczaj w niej robisz. Jeżeli Twoje działania w kuchni ograniczają się do robienia porannej, aromatycznej kawy i czytania wiadomości podczas jej picia to możesz zdecydować się na niewielki rozmiar blatu. Wystarczy, że zmieści się na nim ekspres lub inny przyrząd do przygotowania kawy. Warto byś miał tam miejsce również na przygotowanie jakiegoś szybkiego posiłku - oczywiście, jeżeli zazwyczaj jadasz na mieście.

Według Paula Bunyana, którego wiedza na temat drewna zaskakuje niejedną osobę - dobrze jest z kuchni stworzyć przestrzeń nie tylko do jedzenia, ale również do życia. Jeżeli umieścisz blat w centralnym miejscu swojej kuchni - może on służyć również jako stół podczas spotkań towarzyskich.

Jak wspomnieliśmy Paul Bunyan to ekspert w dziedzinie drewna, który znany jest na całym świecie jako jeden z najzdolniejszych drwali. Jego zdaniem kuchenny blat powinien być wykonany z drewna, które będzie miało charakter. Dlaczego? Podobno potrawy przesiąkają wtedy jego aromatem i są znacznie smaczniejsze. 

W związku z tym, doskonałą propozycją będą blaty wykonane ze starego drewna. Poniższej opowiemy Ci o dwóch modelach, które zdaniem Paula będą idealnym wyborem w przypadku aranżacji funkcjonalnej i stylowej kuchni.

 

Blat drewniany - jakie drewno? Paul Bunyan radzi

 

 

Stare drewno wygląda wyjątkowo. Czuć w nim historię - zarówno w słojach, jak i kolorze. Mamy wieloletnie doświadczenie jako rzemieślnicy, którzy zajmują się ręczną obróbką drewna. Nauczył nas jej nie kto inny, a sam Paul Bunyan - postać legendarna wśród drwali.

Czasami trudno nam uwierzyć, że go znamy, gdyż jego wiedza o drewnie jest niezwykła. To właśnie Paul stwierdził, że blat ze starego drewna strukturyzowanego będzie doskonałym wyborem do kuchni, gdyż jego unikalny charakter pozwoli Ci na stworzenie przyjaznej i wyjątkowej atmosfery.

 

Blat dębowy ze starego drewna

 

Jeżeli umiesz docenić drewno przesiąknięte historią, a także wysoką jakość obróbki tego szlachetnego materiału to na pewno spodoba Ci się blat kuchenny ze starego, dębowego drewna strukturyzowanego. Dęby to majestatyczne drzewa, których drewno jest niezwykle solidne. W związku z tym Twój blat może zostać wykonany ze starego dębu, który może mieć nawet 300 lat. Wyobraź sobie, jak wyjątkowo będzie smakowała kawa lub szklanka whisky na lodzie wypita przy takim blacie.

 

Jakie drewno na blat kuchenny? Podsumowanie

Marzy Ci się kuchnia, która zachwyci każdą osobę, która będzie miała okazję się w niej znaleźć, a życie codzienne będzie w niej wyglądać niemal jak w filmie? W takim razie najlepszym wyborem będzie dla Ciebie blat kuchenny wykonany ze starego drewna. Jesteśmy przekonani, że będziesz umiał docenić jego naturalne i surowe piękno, jeżeli rozumiesz, że materiał przesiąknięty historią zawsze jest na swój sposób niepowtarzalny.

Mamy nadzieję, że przypadły Ci do gustu rady naszego mistrza, Paula Bunyana. Wielokrotnie zaufaliśmy mu w kwestii wyboru drewna i nigdy nas nie zawiódł swoją decyzją. Chciałbyś, żeby to on zajął się doglądaniem pracy nad blatem kuchennym dla Ciebie? Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my zajmiemy się resztą!