Łazienka industrialna - inspiracje i aranżacje

 

Styl industrialny cieszy się niezwykle dużą popularnością wśród osób, które od aranżacji wnętrza oczekują funkcjonalności, a także minimalistycznego oraz estetycznego wyglądu. Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy niezwykle dużo czasu.

To w niej zaczynamy dzień - myjąc zęby czy goląc się. Po męczącym dniu w pracy możemy w łazience zrobić sobie na przykład odprężającą kąpiel lub wziąć prysznic. W związku z tym warto zadbać o odpowiedni wystrój tego pomieszczenia.

W poniższym artykule opowiemy Ci o tym jak zaaranżować łazienkę w stylu industrialnym. Podpowiemy Ci również jakie materiały oraz meble sprawią, że Twoja łazienka stanie się miejscem wyjątkowym, do którego z chęcią będziesz wracał.

 

Łazienka industrialna - inspiracje zaczerpnięte wprost od Paula Bunyana

Paul Bunyan to postać legendarna wśród osób, które na co dzień związane są z drewnem. Ten drwal znany jest zarówno ze swojej ogromnej wiedzy na temat drzew, jak i dobrego wyczucia smaku. W związku z tym bardzo często zasięgamy u niego opinii na temat wystroju pomieszczeń. Łazienka to wbrew pozorom złożony temat, gdyż należy wykorzystać materiały, które będą między innymi odporne na działanie wilgoci.

Styl industrialny charakteryzuje się zgrabnym połączeniem klimatu starej fabryki wraz z nowoczesnymi, uproszczonymi formami. Drewno i metal to dwa materiały, które powinny przeważać, jeżeli chciałbyś zaaranżować swoją łazienkę w tym stylu. Doskonale sprawdzą się również białe płytki, podobne do tych, które można spotkać, chociażby we francuskim metrze. Możesz nimi wyłożyć zarówno podłogę jak i ściany.

W przypadku blatu pod umywalkę lub szafek dobrym wyborem będzie drewno i proste kształty z ograniczonym wzornictwem. Właściwie najlepiej sprawdzą się zupełnie płaskie powierzchnie. Właśnie dlatego w tym przypadku dobrze jest postawić na drewno, gdyż odpowiednio wykończone będzie pozbawione drzazg. Umiejętna obróbka pozwoli na wyciągnięcie wyjątkowego charakteru słoi.

 

Łazienka industrialna - drewno i metal, czyli klucz do sukcesu

Jak idzie o kran czy inne elementy metalowe warto wybrać te metalowe. Interesującym rozwiązaniem, które sprawi, że Twoja łazienka nabierze wyjątkowego charakteru, będzie metal wykończony za pomocą czarnej, matowej farby. Sprawi to, że przestrzeń stanie się znacznie bardziej industrialna.

Niezwykle ważne jest także odpowiednie oświetlenie. Światło o ciepłej barwie będzie dobre o każdej porze dnia. Styl industrialny ma przywodzić na myśl pofabryczne przestrzenie, więc możesz postawić na gołą żarówkę. Dobrym wyborem będą również lampy wykonane z metalu.

Jak wspomnieliśmy, w przypadku mebli najlepszym materiałem będzie drewno. To szlachetny materiał, który musi być właściwie obrobiony, by nadawać się do aranżacji łazienki. Dzięki postaci Paula Bunyana doceniliśmy stare drewno i ogrom historii, który się z nim wiąże. W związku z tym zajmujemy się tworzeniem mebli z drewna, które pozyskujemy z różnego rodzaju rozbiórek.

Jeżeli chcesz uzyskać naprawdę industrialną przestrzeń, to meble ze starego drewna będą doskonałym wyborem. Sprawią one, że Twoja łazienka będzie miejscem wyjątkowym, przesiąkniętym historią. Każdy z naszych mebli jest wykonywany ręcznie, więc jeśli zależy Ci na najwyższej jakości wykonania, to zachęcamy Cię do skontaktowania z nami w celu ustalenia szczegółów współpracy.

 

konsola pod umywalkę ze starego drewna

 

Łazienka industrialna, aranżacje - diabeł tkwi w szczegółach

Paul Bunyan twierdzi, że jeżeli skorzystasz z powyższych wskazówek, to stworzysz łazienkę, która będzie wyjątkowa w każdym calu. Pamiętaj jednak o szczegółach. Jeżeli regularnie się golisz, może spróbujesz od czasu do czasu robić to brzytwą. To przyrząd niezwykle męski, a także idealnie wpasowujący się w industrialną przestrzeń.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom już wiesz jak podejść do aranżacji swojej łazienki. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat drewna lub mebli? W takim razie niezwłocznie zajrzyj na naszego bloga i przeczytaj resztę przygotowanych przez nas artykułów.