Pomysły na łazienkę w drewnie - nasze inspiracje

 

Urządzanie wnętrza swojego mieszkania nie musi być trudne, choć żeby tak było, wymaga to odpowiedniego podejścia. Bardzo ważnym pomieszczeniem jest łazienka, ponieważ w jej przypadku chodzi nie tylko o wygląd, ale też higienę i funkcjonalność. Czytając dalej, dowiesz się, jak w gustowny sposób dodać do niej drewniane elementy, które nadadzą wyjątkowego charakteru tej przestrzeni.

Drewno jest od wieków wykorzystywane w budownictwie i aranżacji wnętrz. Zachwyca swoją barwą, a także uniwersalnym zastosowaniem. Dlaczego? Nie ma znaczenia, czy wystrój jest w stylu nowoczesnym, rustykalnym, skandynawskim, industrialnym itd. - drewno zawsze będzie pasować. W przypadku łazienki można się jednak zastanawiać, czy aby na pewno drewno jest dobrym pomysłem. W pomieszczeniu tym panuje zazwyczaj bardzo specyficzny mikroklimat. Chodzi o sporą wilgoć, obecność wody oraz zmienne temperatury. Być może zwyczajne deski mogłyby ulec uszkodzeniu, jednak stosowane przez PaulBunyan® drewno z odzysku posiada wyjątkowe właściwości oraz jest profesjonalnie zabezpieczane za pomocą specjalnych preparatów, dzięki czemu nie ma czego się obawiać.

 

Jak w estetyczny sposób umieścić drewno w łazience?

Wisząca szafka pod umywalkę ze starego drewnaJeżeli decydujemy się na umieszczenie drewna w łazience, to warto stosować je w połączeniu z uniwersalnymi barwami. Dzięki temu to pomieszczenie sanitarne stanie się bardzo eleganckie, ale nadal przytulne. Biała łazienka z drewnianą podłogą to bardzo gustowne połączenie, które doskonale sprawdzi się na małej powierzchni. Drewno bowiem doda ciepła, a biel powiększy optycznie pomieszczenie. Łazienka biało-drewniana nie musi być wykonana w podanej wyżej konfiguracji, ponieważ doskonale będzie się prezentować, kiedy np. podłoga i trzy z czterech ścian będą białe, natomiast jedna z nich – ta z umywalką/umywalkami zostanie wyłożona deskami, co nada nieco nowoczesności.

Inne osoby mogą się też zainteresować rozwiązaniem o bardziej tajemniczym wyglądzie, którym jest czarna łazienka z drewnem. W tym przypadku powierzchnia zostanie optycznie pomniejszona, dlatego najlepiej sprawdzi się w dużych pomieszczeniach. Zaleca się jednak ciemność przełamać nie tylko deskami, ponieważ biel też będzie wskazana. Łazienka biało-czarna z drewnem może zostać wykonana na wiele sposobów, na przykład równoległe ściany mogą mieć taki sam kolor, a drewniana będzie tylko podłoga. W innym przypadku można także postawić na kafelki układane w kratkę (biel i czerń), a deski wykorzystać do wyłożenia części z sedesem. Biało-czarna łazienka z drewnem posiada ogromny plus – zawsze będzie ponadczasowa, ponieważ wspomniane barwy są uniwersalne, tak samo drewno.

Pomiędzy dwoma opisanymi, skrajnymi barwami znaleźć można również odcienie szarości, dlatego nierzadko najlepszym rozwiązaniem będzie łazienka szara z drewnem. Inspiracje mogą być różne. Czasami drewno zostaje położone na podłodze, innym razem na którejś ze ścian. Ciekawym pomysłem jest też stworzenie z desek wąskiego paska dookoła pomieszczenia. Szara łazienka z elementami drewna nie jest ani sterylnie jasna, ani przytłaczająco ciemna. Warto dołączyć do takiego wystroju charakterystyczne dodatki, na przykład ciemnozielony pojemnik na mydło i kubek na szczoteczki. W tym samym kolorze może być wykonana rama lustra. Łazienka szaro-drewniana dzięki temu będzie jednocześnie elegancka, ale nie nudna.

Konsola pod umywalkę ze starego drewna i metaluMożna także postawić na unikalne materiały, dzięki czemu stworzona zostanie oryginalna i przykuwająca uwagę łazienka. Przykładem może być drewno i beton, które doskonale ze sobą współgrają. Surowość i ciepło tworzą parę ponadczasową i jednocześnie ciekawą. Drugi ze wspomnianych materiałów służy zazwyczaj do wykładania ścian w różnych pomieszczeniach w domu, jednak miejscem, w którym spotkamy to rozwiązanie, najczęściej jest właśnie łazienka. Beton z drewnem to połączenie, z którego można tworzyć w ciekawe konfiguracje, na przykład na środku ściany betonowej można stworzyć szeroki pasek z desek.

W każdym z powyższych przypadków drewno może zostać wykorzystane jako blat pod umywalkę, zabudowa wanny czy ścianka dekoracyjna. Ciekawym pomysłem w tej sytuacji jest również zakup szafki z drewna, np. z dodatkami z metalu. Dzięki temu pomieszczenie zyska industrialny klimat i będzie jeszcze bardziej przykuwało uwagę. Jeżeli potrzebujesz drewnianych produktów do swojej łazienki, to skorzystaj z oferty PaulBunyan®. Wszystkie propozycje są zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami, dlatego będą Ci dobrze służyć przez wiele lat.