Poznaj Legendę Paula Bunyana

 

Poznaj legendę Paula Bunyana

Poznaj Paula… Paula Bunyana…

… legendarnego drwala z serca Ameryki, który zaprasza Cię dziś w wyjątkową podróż. Jest to podróż po historii wyciosanej w starym drewnie. Dawno, dawno temu Paul Bunyan, najpotężniejszy z drwali, przemierzał amerykańskie lasy w poszukiwaniu najpiękniejszych i najszlachetniejszych gatunków drzew. Drzewa o niespotykanym wyglądzie i twardość stawiająca opór każdemu uderzeniu toporem robiły na nim największe wrażenie. Z czasem jednak drewno zaczęto pozyskiwać z lasów hodowlanych, w których Paul Bunyan nie odnalazł już tego samego piękna. Gdy na swej drodze spotkał polskich rzemieślników, mistrzów stolarstwa, natychmiast coś zaiskrzyło i wróciło to niesamowite uczucie. Zrodził się pomysł by odzyskać wycięty niegdyś materiał. Postanowili opuścić amerykańską ziemię i przyjechać do Polski. Zaczęli ratować szlachetne stare drewno z rozbiórek przedwojennych budynków dając mu drugie życie.  Tak zaczęła się historia marki PaulBunyan®!

Stare drewno PaulBunyan

Z odzyskanego drewna powstała wyjątkowa kolekcja mebli ze starego drewna. Kolekcja produktów naturalnych, stworzonych na pokolenia. Wśród nich znajdziesz: stoły ze starego drewna i metalu, stoliki kawowestare deski ścienne, płytki ceglane ze starych cegieł oraz dekoracje wnętrz z drewna (w tym blaty ze starego drewna, drewniane półkistare belki, ramy do luster i obrazów). I zapewniamy Cię, z całą pewnością nie są to zwykłe produkty ze starego drewna! Paul tak bardzo tęsknił za ojczyzną, że w każdym z nich umieścił nutę amerykańskiego stylu - wolność, niezależność, wielkie budowle bez kompromisu, konstrukcje przełamujące wszelki banał – każdy model to opowieść, która wciąga, uwodzi i inspiruje.
 
Legenda Paul Bunyan Disney

Nie trzeba udowadniać, że Paul jest mistrzem w każdym calu i za cokolwiek się bierze powstaje dzieło perfekcyjne. Warto jednak wspomnieć, że na dowód tego Paul postanowił spróbować swoich sił poza stolarstwem... w aktorstwie. Dostał główną rolę na dużym ekranie jako bohater krótkometrażowego filmu animowanego stworzonego przez studio Walta Disneya! Film wyreżyserował Les Clark, jeden z głównych animatorów oryginalnego studia Walta Disneya. W 1959 roku film otrzymał nominację do Oskara za najlepszy krótkometrażowy film animowany! W 2002 roku ukazał się na płycie DVD jako część serii „Disney’s American Legends“.
 
Zawody drwali PaulBunyan Paula Bunyana
 
Co robi dziś Paul? Na stałe został w Polsce. Sam nie wie czy bardziej zakochał się w polskich kobietach, pierogach czy swoich przepięknych stołach ze starego drewna. Jedno jest pewne, tu odnalazł drugi dom. Kontroluje jakość wyrobów PaulBunyan® i raz do roku wraca do Ameryki by nadzorować międzystanowe zawody drwali sygnowane jego imieniem - Paul Bunyan’s Lumberjack Show. Na szczęście dla wszystkich Klientów - zawsze do nas wraca.