Salon w stylu klasyczno-nowoczesnym! Sprawdź nasze pomysły i inspiracje!

 

Wystrój wnętrza salonu to dzisiaj nie lada wyzwanie. W świecie architektury istnieje tak wiele różnych stylów, że kiedy od początku nie masz własnej wizji, a w poszukiwaniu inspiracji przekopujesz Internet, często okazuje się, że mnogość opcji nie pomaga w podjęciu decyzji. Problem nieco się zmniejsza, gdy krążysz wokół jednego nurtu. Jednak co, jeśli spodobają Ci się tak dwa odmienne od siebie style, jak klasyczny oraz nowoczesny, i nie potrafisz zdecydować się na jeden? Udowodnimy, że wcale nie musisz wybierać.

Salon - styl klasyczny z nowoczesnym

Często te najmniej oczywiste połączenia prezentują się najlepiej. Klasyka kusi tajemnicą i historiami chowającymi się między słojami starego, drewnianego stołu, płomieniami wiekowego kominka z kaflowym frontem czy piórami pierza wewnątrz ozdobnych poduszek. Nowoczesność natomiast zachwyca minimalizmem, prostotą i funkcjonalnością szkła, betonu oraz metalu. Połączenie najlepszych cech obu tych stylów nie należy do najłatwiejszych. Jednak kiedy już poznasz podstawowe zasady, dostrzeżesz rozwiązania tam, gdzie inni ich nie widzą.

Po pierwsze - wybierz dominujący styl. Jeśli oba znajdą się w pomieszczeniu w podobnej proporcji, wnętrze będzie wydawać się zbyt chaotyczne. Stawiając na klasyczne meble do salonu, nowoczesne muszą być jedynie dodatki. Na odwrót sprawa ma się tak samo - futurystyczne meble jako baza oraz klasyczne akcenty.

Po drugie - tło. Wybierz jasny kolor ścian, aby mogły stać się scenografią dla nowoczesnych oraz klasycznych mebli do salonu. Ponadto neutralne barwy optycznie powiększają pokój oraz wprowadzają nastrój czystości i harmonii.

Skrzynie drewniane Stół drewniany okrągły Stół Brooklyn


Zderzenie nowoczesnej przestrzeni wypoczynkowej z salonem klasycznym - inspiracje

Czas rozejrzeć się za konkretnymi połączeniami mebli do salonu. Klasyka jako pierwsza. Postaw na jasne ściany oraz błyszczący parkiet z drewna. Dalej dołóż stonowany, miękki dywan, a także stary, drewniany stół jadalny, np.: Arizona, Los Angeles bądź Indiana. Inną propozycją będzie również postawienie szklanego stołu, który nie będzie się aż tak rzucał się w oczy dzięki przezroczystemu blatowi. Do tego takie krzesła, jak Jefferson czy Lincoln, z drewnianymi nogach, materiałowemu obiciu oraz prostej formie. Solidna, drewniana komoda świetnie się w to wszystko wkomponuje.

Przejdź do części wypoczynkowej. Tu przyda się klasyczna, jasna kanapa oraz duży, przytulny fotel - nasz wybór to model PaulBunyan o klasycznym kształcie i pikowanych detalach. Pomyśl o drewnianym stoliku kawowym Arizona, bądź stoliku ze szklanym, przezroczystym blatem. Ponadto świetnie sprawdzi się kominek o nieco surowszej, prostej zabudowie. Nowoczesnymi akcentami mogą być obrazy zachowane w futurystycznej konwencji, szklane lub metalowe geometryczne lampy, a także kolorowe wazony i poduszki.

Wnętrze nowoczesne, jak już wiesz, rządzi się nieco innymi prawami. Do jasnych ścian proponujemy podłogę z płytek bądź betonu architektonicznego. Na przełamanie surowości wnętrza polecamy położenie w jednej części płytek ze starych cegieł bądź wiekowych, drewnianych desek. Taka ściana będzie stanowiła większy akcent klasycznego pochodzenia. Czas na część jadalną. Idealną opcją wydaje się stół z drewnianym blatem i metalowymi nogami. Proponujemy modele Manhattan, Brooklyn, Dallas oraz San Francisco. Skoro nowoczesny stół, to i nowoczesne krzesła! W takim wypadku idealnym wyborem będą modele Jackson, Trump bądź Wilson, zwłaszcza kiedy zafundujesz im obicia w żywym, głębokim kolorze.

Teraz część wypoczynkowa. Postaw na niskie kanapy o prostym kroju i pastelowym kolorze. Do tego poduszki w tej samej barwie, jednak o żywszych odcieniach. W tym wypadku zrezygnuj ze zwykłych foteli i wstaw do salonu niskie pufy bez oparć. Stolik kawowy zamienilibyśmy na ławę o nietypowym kształcie. Natomiast szafki wybierz gładkie, połyskliwe i w jasnym kolorze. W przypadku dodatków postawilibyśmy na metalowe, postarzane lampy bądź imponujący żyrandol do wyższego pomieszczenia, stare pejzaże lub portrety w drewnianych ramach, a także zasłony i wazony o klasycznym wzorze.

Widzisz? Oryginalność i styl to cechy, jakimi charakteryzują się połączenia nowoczesnej przestrzeni z klasycznym salonem. Aranżacje, które stworzysz przy pomocy materiałów i mebli firmy PaulBunyan® będą trwałe przez całe lata.