Czy warto zainwestować w ręcznie robione stoły rozkładane?

 

Urządzanie własnego mieszkania składa się z wielu czynności, a jedną z nich jest odpowiedni dobór mebli. Jest to wbrew pozorom bardzo ważna kwestia, ponieważ dotyczy praktyczności użycia, ale jednocześnie wpłynie na odbiór wizualny całej powierzchni. Dochodzi do tego fakt, iż kupno mebli jest wydatkiem na długie lata. Okazuje się, że ciekawym połączeniem funkcjonalności i stylu są stoły drewniane rozkładane. Czy warto na nie postawić?

 

Najważniejszy element wystroju wnętrz - stół

Stół nie bez powodu jest uznawany za najważniejszy mebel w całym domostwie. To właśnie przy nim zasiada rodzina podczas najważniejszych spotkań, imprez lub innych uroczystości. Przy stole najbliżsi odbywają rozmowy i przy nim przygotowują się o poranku do trudów, które przygotował na nich dzień. Z tego powodu warto więc postawić na produkt, który będzie się wyróżniał, a przy tym odznaczy się funkcjonalnością i będzie odpowiednim wyborem na długie lata. Dobrym pomysłem jest postawienie na model, który został ręcznie wykonany, ponieważ dzięki temu niby zwyczajny mebel będzie jednocześnie posiadał własną duszę.

Stoły ręcznie robione to nierzadko dzieła sztuki, jednak często kupując mebel, nie zwraca się uwagi wyłącznie na wygląd i jakość wykonania. Mianowicie, schody mogą pojawić się w momencie, kiedy metraż danego pomieszczenia nie jest zbyt duży lub po prostu, gdy układ mieszkania nie sprzyja użyciu sporego mebla. Wtedy należy odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej jest zaoszczędzić przestrzeń, czy postawić na większą powierzchnię stołu, co na pewno zostanie wykorzystane podczas rodzinnych spotkań. Okazuje się, że można cieszyć się dwoma tymi cechami jednocześnie. Odpowiedzią są rozkładane do salonu lub jadalni stoły. To genialna propozycja, zwłaszcza że w dzisiejszych czasach takowe modele prezentują się nader estetycznie. Są wybierane również przez osoby, które dysponują sporą powierzchnią mieszkania, jednak na co dzień cenią sobie przede wszystkim minimalizm. Taki stół do jadalni rozkładany powinien być także wybierany ze względu na materiał wykonania.

 

Jaki stół wybrać?

Najlepiej jest postawić na stół drewniany ręcznie robiony. Chodzi jednak nie o zwyczajne drewno, ale stare drewno! Czym ono się różni od nowych desek? Przede wszystkim posiada znacznie bardziej uwydatnione słoje i nietuzinkową fakturę, którą zawdzięcza się wpływowi wieku, a także długotrwałemu wystawieniu na czynniki pogodowe, takie jak deszcz, wiatr czy różnice temperatur. Materiał ten pochodzi z odzysku. Specjaliści podróżują po całej Polsce, szukając desek w dobrym stanie, które później dodatkowo są obrabiane i zabezpieczane profesjonalnymi preparatami. Nie sposób uzyskać takiego efektu, wykorzystując młode drewno, które pochodzi z upraw, a nie dziewiczych lasów jak jeszcze kilka dekad temu.

Tworzone przez PaulBunyan© stoły drewniane rozkładane są tworzone ręcznie przez specjalistów, którzy od wielu lat zajmują się produkowaniem mebli. Fachowcy firmy doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że wiele rozkładanych stołów na rynku nie było stabilnymi produktami, dlatego kupując stół drewniany rozkładany tej marki można mieć pewność, że nie będzie się chybotał, a wszystkie ruchome elementy pracować będą płynnie.

Stół ze starego drewna i metalu Arizona

Stół ze starego drewna i metalu Arizona

 

Stół ze starego drewna i metalu San Francisco

Stół ze starego drewna i metalu San Francisco

 

W ofercie PaulBunyan© znajduje się wiele ciekawych stołów rozkładanych, które doskonale wpasują się w każde wnętrze, niezależnie od jego stylu. Na przykład wewnątrz nowoczesnych mieszkań doskonale sprawdzi się stół ze starego drewna i metalu DENVER, który posiada bardzo ciekawie wykonane nogi, stworzone z krzywionej stali. Natomiast industrialne domy zostaną upiększone przez takie modele, jak na przykład stół San Francisco. Istota tego stołu nie jest skomplikowana, jednak na uwagę zasługuje wygląd nóg, które są postarzane, a więc przywodzą na myśl surowość, która jest dopełniona o blat z uwydatnionymi słojami. Idealnym pomysłem jest też inwestycja w stół drewniany rozkładany Los Angeles, który w złożonej postaci ma plan koła, dlatego zajmuje wtedy wyjątkowo mało miejsca. To, o jaką długość ma „powiększać” się stół, zależy od indywidualnych życzeń klienta.