Inspiracje ścienne z płytkami ceglanymi

 

Inspiracje z płytek ceglanych

Kolejne propozycje niebanalnych ścian tworzących ciepłą atmosferę w każdym wnętrzu to ściany z płytek ceglanych ze starych cegieł. Stare cegły, z których wytwarza się płytki ceglane są oryginalnym materiałem, dzięki czemu możemy uzyskać wnętrze z niespotykanym charakterem i niesamowitym wyglądem. Zarówno wnętrza w stylu historycznym jak i współczesne loftowe czy industrialne nie mogą obejść się bez ściany z płytki ceglanej ze starej cegły.

 

Dla niektórych taka ściana z płytek ceglanych może być podkreśleniem bogatej historii pomieszczenia, a dla innych jest to sposób na dodanie elegancji i wyróżnienie się spośród dominacji betonu i szkła. Nieważne jaki jest powód, nie ma wątpliwości że ściana z płytek ceglanych ze starych cegieł fascynuje, inspiruje i nadaje oryginalny klimat każdemu wnętrzu. W tym salonie położono płytkę ceglaną na ścianę - toruńską, która dzięki nierównym, oryginalnym brzegom świetnie oddaje klimat „starego muru” lub „odkrytej ściany z cegieł”.

Płytki ceglane na ścianę - toruńskiePłytki ceglane na ścianę - toruńskie
Na zdjęciu. Płytki ceglane na ścianę - toruńskie - kliknij i zobacz więcej.

Płytki ceglane na ścianę - toruńskie

Na zdjęciu. Płytki ceglane na ścianę - toruńskie - kliknij i zobacz więcej.

 

Dla fanów bardziej nowoczesnej wersji płytek ceglanych - płytka ceglana poniemiecka PREMIUM - również produkowana z oryginalnej starej cegły jednak doczyszczona nowoczesnymi technikami obróbki. Dzięki temu uzyskujemy na ścianie idealnie czystą powierzchnię i charakterystyczny pomarańczowy kolor gliny. Współczesne wnętrze z akcentem z takiej płytki ceglanej to najgorętszy trend! Świetnie sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu gdzie pozostała część mieszkania jest dość neutralna i utrzymana w stonowanych kolorach. Taka ściana z oczyszczonej płytki ceglanej w salonie nada mu estetycznego, zorganizowanego wyglądu nawet jeśli oczy wszystkich gości będą zwrócone głównie w jej stronę. A jeśli do tego powiesisz na niej kilka rodzinnych fotografii czy obrazów - efekt murowany!

Najczystsze na rynku płytki ceglane na ścianę - poniemieckie PREMIUM.

Na zdjęciu. Najczystsze na rynku płytki ceglane na ścianę - poniemieckie PREMIUM - kliknij i zobacz więcej.

Najczystsze na rynku płytki ceglane na ścianę - poniemieckie PREMIUM.Najczystsze na rynku płytki ceglane na ścianę - poniemieckie PREMIUM.
Na zdjęciu. Najczystsze na rynku płytki ceglane na ścianę - poniemieckie PREMIUM - kliknij i zobacz więcej.

 

Dzięki nowym metodom ekologicznej impregnacji możliwe stało się zastosowanie płytek ceglanych również w miejscach narażonych na wilgoć, tłuszcz i inne substancje płynne. Ściana z płytek ceglanych pokryta impregnatem do starej cegły doskonale sprawdzi się w łazience, pod prysznicem, czy w kuchni. Ponieważ impregnat jest niewidoczny ściana zachowa swój surowy charakter, ale ani woda, ani wino, ani tłuszcz nie są jej straszne! Jeśli dodatkowo użyjemy fugi gruboziarnistej tzw. rustykalnej i zestawimy płytkę ze starym drewnem np. z blatem ze starego drewna ręcznie rżniętego - stworzymy intymne wnętrze o którym zawsze marzyliśmy! 

Płytki ceglane na ścianę w łazience - toruńskie.Płytki ceglane na ścianę w łazience - toruńskie.

Na zdjęciu. Płytki ceglane na ścianę w kuchni - toruńskie, zaimpregnowane - kliknij i zobacz więcej.

Płytki ceglane na ścianę w kuchni - bostońskie.

Na zdjęciu. Płytki ceglane na ścianę w kuchni - bostońskie, zaimpregnowane - kliknij i zobacz więcej.

 

Jest wiele stylów, które dobrze współgrają ze ścianą z płytek ceglanych. Ostatnią bardzo modną propozycją jest połączenie starej płytki ceglanej na ścianę z płytką ze starej cegły na podłogę. To połączenie wprowadza unikalny styl, a zaokrąglone ściany potęgują ten niecodzienny widok. W połączeniu ze szkłem i drewnem właściciele uzyskali efekt nowoczesnej elegancji. I spójrzcie na tę bibliotekę na antresoli!  

Płytki ceglane na podłogę - zaimpregnowane.

Na zdjęciu. Płytki ceglane na podłogę - zaimpregnowane - kliknij i zobacz więcej.

 

 

➡ Więcej inspiracji z użyciem płytek ceglanych ze starych cegieł znajdziesz tutaj - kliknij.

Sprawdź również inspiracje na ścianę z użyciem starych desek ściennych - kliknij.

Chcesz zobaczyć płytki na żywo? Zamów próbnik płytek ceglanych!

 

Tagi:  płytki ceglane, stara cegła na ścianę, płytki podłogowe, płytki ścienne, stare cegły, stare drewno, deski ścienne, deski na ścianę, drewno na ścianę, stare deski, loft, vintage