Biały salon z drewnem - jak połączyć drewno i biel? Inspiracje, pomysły, aranżacje

 

Minimalistyczne, proste aranżacje, które bazują na jasnych barwach i naturalnych materiałach, takich jak drewno, cały czas zyskują na popularności. Odcienie bieli czy szarości, połączone z surowością wspomnianego wyżej surowca sprawiają niesamowite wrażenie, któremu wręcz nie można się oprzeć. Często takie zestawienia kolorystyczne wybierane są do mieszkań i domów, które urządzone są na styl skandynawski, jednak coraz bardziej powszechne są w projektach nowoczesnych i minimalistycznych.

Biały salon z drewnem może całkowicie odmienić klimat miejsca, w którym mieszkasz i właśnie dlatego warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Chcąc nieco pomóc osobom, które poszukują wartościowych inspiracji, na których podstawie mogą wymyślić coś oryginalnego do swojego domu, przygotowaliśmy specjalnie ten artykuł, w którym zawarliśmy istotne informacje dotyczące tego typu aranżacji. Serdecznie zapraszamy do lektury wszystkich zainteresowanych.


Salon w szarościach, bieli i drewnie — elegancja i prostota


Wbrew pozorom — połączenie bieli i drewna w salonie czy w dowolnym innym pomieszczeniu nie jest zbyt skomplikowane tak długo, jak stawiamy na naturalne drewno w jaśniejszych odcieniach, ewentualnie również pomalowane na biało lub odcienie szarości. Najłatwiej jednak wykonać aranżację z czystym, niemalowanym drewnem.

Wstawienie prostych mebli wykonanych z drewna do pokoju, w którym wszystkie ściany są białe, a na podłodze ułożone zostały drewniane panele w odcieniach szarości, samo w sobie stworzy bardzo ładną i prostą, a zarazem elegancką aranżację. Dodając kilka drewnianych akcesoriów i dodatków, takich jak figurki czy obrazki w drewnie świetnie dopełnimy cały wystrój.

Stare stoły dębowe Półki ze starego drewna Drewniane świeczniki


Jakie aranżacje wnętrz biało-drewniane prezentują się najbardziej efektownie?


Wśród wszystkich aranżacji, które zawierają biel i drewno w salonie, a także w innych miejscach w domu, najbardziej popularne są te, z których bije elegancja. Oparte na zasadach stylu skandynawskiego, jednak z pominięciem żywych kolorów, które często w tego typu wystrojach są obecne, wykorzystują jednak pozostałe elementy, takie jak prostota konstrukcji czy praktyczność.

Symetryczne bryły, najlepiej bardzo delikatnie zaokrąglone w narożnikach i na krawędziach będą fenomenalnie wypełniać przestrzeń skąpaną w bieli i szarości. Niektóre osoby, chcąc wyraźnie zwiększyć efektywność tego typu aranżacji, dodają do niej elementy wykonane ze starego drewna, które sprawiają, że całe wnętrze nabiera unikalnego charakteru.
Jak więc widać wyraźnie, salon biało-drewniany to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalizm i prostotę, które jednocześnie powiązane są z elegancją.


Postaw na salon w bieli i drewnie


Decydując się na salon, w którym dominować będzie drewno i biel, musisz pamiętać, aby nie zaburzyć proporcji. Jeżeli dodasz za dużo drewnianych elementów, wnętrze tego pomieszczenia może stać się przytłaczające, jeśli natomiast będzie ich zbyt mało — będzie niepraktyczne i zimne, z ogromną ilością niewykorzystanej przestrzeni, która rzuca się w oczy i psuje odbiór całej aranżacji, przez co przebywanie w takim pomieszczeniu nie należy do najprzyjemniejszych.

Z innych rozwiązań, poza oczywiście meblami, które można zastosować w aranżacji salonu bazującej na bieli i drewnie, są stare deski ścienne. Nadadzą one całemu pomieszczeniu niesamowitego klimatu i nieco surowości, która w wielu przypadkach jest bardzo pożądanym efektem. Jeżeli szukasz miejsca, w którym zamówisz wysokiej jakości deski ścienne ze starego drewna, a także blaty, stoły i inne drewniane meble, to doskonale trafiłeś. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Przygotowujemy elementy z tego wspaniałego i wdzięcznego materiału na specjalne zamówienie naszych klientów.

Posiadamy ogromne doświadczenie, umiejętności oraz wiedzę, które umożliwiają nam wytwarzanie produktów bardzo dobrej jakości. Używamy tylko sprawdzonego materiału, który pochodzi od zaufanych dostawców, dlatego możesz być pewien, że nasze wyroby są trwałe i posłużą Ci przez długi czas.