Półki wiszące do pokoju - jakie najlepsze?

 

Urządzanie domu jest zajęciem zajmującym, ponieważ zadaniem właściciela jest nie tylko zadbać o odpowiedni wygląd powierzchni, ale też zatroszczyć się o praktyczność danych elementów mieszkania. Jedną z ciekawszych propozycji w zakresie planowania pokoju są półki wiszące na ścianę. Dlaczego warto się nimi zainteresować?

Aranżowanie swojego domu jest bardzo pasjonującym zajęciem, ponieważ wymaga przede wszystkim dobrego zaplanowania. Raz kupione produkty najpewniej będą służyły domownikom przez długi czas. Niestety, nie da się powiedzieć, co będzie modne za kilka lat, a także jakie będą wtedy gusta właściciela. Z tego powodu najlepiej jest postawić na modele ponadczasowe.

 

Materiał wykonania

Najważniejszy w każdym przypadku jest materiał wykonania. Od razu warto powiedzieć, że najlepsze są półki wiszące drewniane. Dlaczego? Jest to związane przede wszystkim z uniwersalnością tego materiału. Praktycznie nie ma sytuacji, w których drewno nie pasuje do wystroju. Jeżeli ceni się nowoczesne wnętrza i w taki sposób wykonało się dom, to wspominany materiał może być doskonałym kontrastem dla innych tworzyw, chociażby sztucznych. Tymczasem w przypadku mieszkań postarzanych lub rustykalnych drewno będzie wręcz idealnym dopełnieniem stylu. Komponuje się ono idealnie z innego rodzaju produktami, czyli na przykład kamiennymi blatami, metalowymi meblami, szklanymi stołami itd.  W każdym przypadku będzie pasować! Sprawdź tutaj propozycję półki wiszącej od Paula Bunyana. Materiał jest także wyjątkowo piękny wizualnie a mocne wsporniki pozwalają postawić na sobie wiele nieraz bardzo ciężkich przedmiotów. Z powodzeniem przetrwa lata nawet intensywnego użytkowania.

Sama uniwersalność drewna to nie wszystko, ponieważ nadal np. półka nad łóżkiem w sypialni powinna pasować do owego łóżka chociażby pod względem kolorystycznym. Uznaje się, że wszystkie meble w danym pomieszczeniu powinny do siebie pasować. W niektórych przypadkach oczywiście można uzyskać estetyczny efekt, mieszając odcienie, na przykład naprzemiennie ustawiając meble bardzo jasne i bardzo ciemne. Czasami półki ścienne na książki mogą stanowić bardzo ciekawe urozmaicenie do koncepcji danego pomieszczenia, ponieważ np. malując ją na kolor uzyska się ciekawy kontrast w sypialni o stonowanych, uniwersalnych barwach, jak czerń, biel, odcienie beżu.

 

Wymiary półki wiszącej

Bardzo ważny jest także wymiar i kształt danego modelu, ponieważ ten głównie sprawia, że pewne rzeczy można na półce umieścić. Nasze półki drewniane mają uniwersalne rozmiary stąd są doskonałym miejscem na ustawienie większości domowych przedmiotów (książki, wazony, ozdoby, kwiaty itp.).

Należy także rozróżnić półki z niewidocznym i widocznym mocowaniem. W pierwszym przypadku chodzi o półki wiszące na ścianę najbardziej estetyczne. To dobre rozwiązanie, ponieważ modele tego rodzaju wyglądają, jak gdyby lewitowały. Oczywiście, nie wszystko jest w ich przypadku tak dobre, ponieważ niewidoczne mocowanie sprawia, że stabilność półki jest znacznie mniejsza. Natomiast widoczne uchwyty znacznie zwiększają udźwig. Pierwszy rodzaj nie oznacza jednak, że nie można na nim postawić cięższych rzeczy. Z powodzeniem można na nim ustawić książki, artystyczną porcelanę, kwiaty, ramki ze zdjęciami itd. Kiedy jednak chce się umieścić na ścianie wyłącznie książki to konieczne będzie wykorzystanie widocznego rozwiązania. Stosowane przez nas uchwyty widoczne są ręcznie robione i doskonale podkreślają wyjątkowy charakter półek z drewna, dlatego tym bardziej warto na nie postawić.