Ściana telewizyjna w salonie - aranżacje i inspiracje z użyciem desek drewnianych!

 

Salon jest jedną z najważniejszych przestrzeni w każdym mieszkaniu. To właśnie tam spędza się najwięcej czasu przeznaczonego na błogi i niezakłócony relaks. Z tego powodu swoje miejsce w salonie najczęściej znajduje telewizor, który jest jednym z najpopularniejszych urządzeń wykorzystywanych do spędzania wolnego czasu po ciężkim dniu pracy czy nauki. Ściana telewizyjna w salonie to coraz częściej niezbywalny punkt aranżacji, którego wagi nie sposób pominąć. To właśnie na nim koncentruje się uwaga wszystkich domowników oraz gości, gdy nadchodzi czas skorzystania z możliwości domowego kina. Niewiele osób wie, jak umiejętnie zagospodarować tego rodzaju przestrzeń, aby była ona estetyczna, a zarazem pozostawała jak najbardziej funkcjonalna. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak znaleźć odpowiedni pomysł na ścianę z telewizorem w salonie?


W przeszłości nie istniało pojęcie takie jak „ściana telewizyjna”. Wynika to przede wszystkim z tego, że dawnych modeli telewizorów nie wieszało się na ścianie. Z uwagi na swoje gabaryty, tego rodzaju urządzenia musiały stać samodzielnie, najlepiej na odpowiednio dobranej do tego celu szafce lub stoliku. Jednak obecnie istnieją rozwiązania, które pozwalają na przymocowanie telewizora do ściany, unikając tym samym potrzeby kupowania dodatkowego mebla. Współczesne aranżacje wnętrz redukują liczbę mebli do minimum po to, alby mieszkania miały przestrzeń, światło i wygodę. W sklepach dominują telewizory płaskie, które idealnie nadają się do powieszenia na ścianie. Tym samym w mieszkaniach powstają całkiem nowe obszary, które można określić mianem ścianek telewizyjnych. Takie przestrzenie są szczególnie ważne z dwóch najważniejszych powodów. Po pierwsze nie można pominąć własnego komfortu na co dzień oraz indywidualnych gustów estetycznych. Ścianę z TV najczęściej spotkać można w pomieszczeniach takich jak salon, w których wszyscy domownicy często spędzają dużo wolnego czasu. Naturalnym jest więc, że wszystkim zależy na stworzeniu odpowiedniej aranżacji, która swoim wyglądem przyczyni się do spokojnego odpoczynku oraz relaksu po ciężkim i wymagającym dniu.

Drugim aspektem, dla którego ścianki telewizyjne powinny zostać szczególnie umiejętnie dobrane, jest kwestia przyjmowania gości. Nie da się ukryć, że to właśnie na opinii innych osób szczególnie nam zależy. Oprócz swojego własnego komfortu przebywania w salonie na co dzień, z pewnością doceniasz również pochlebne opinie wygłaszane przez zaproszonych gości. Jednym z największych powodów do dumy może być właściwie zaprojektowana ściana za telewizorem. Inspiracje dotyczące takiej aranżacji pozwolą Ci wyróżnić się na tle znajomych.

Blat stare drewno Belka ciosana Bielone drewno na ścianie

Wyjątkowa ściana z TV w salonie - inspiracje, dzięki którym odmienisz swoje wnętrze


Na odpowiednie wyposażenie salonu zazwyczaj przeznacza się najwięcej czasu. Jest to spowodowane szczególną funkcją tego pomieszczenia, które jest zarazem centralnym punktem przestrzeni mieszkalnej. Aranżacja ściany z telewizorem w salonie nie może więc być stworzona z mniejszym zaangażowaniem, ponieważ w przypadku urządzania wnętrz szczególnie ważne jest spójne dopasowanie poszczególnych elementów. Z tego powodu końcowy projekt ściany z telewizorem zależeć będzie głównie od charakteru posiadanej przez Ciebie przestrzeni. W niestandardowo urządzonych pomieszczeniach można poszukiwać równie odważnych aranżacji ściany z telewizorem, które normalnie nie sprawdziłyby się w klasycznych wnętrzach.

Do tego rodzaju propozycji należy np. ściana wykończona betonem. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w industrialnych i nieco surowych wnętrzach, gdzie konieczne jest podtrzymanie takiej tematyki.

Inspiracje na ścianę w salonie idą dalej w świat zdobienia elewacji. Cegła kojarzona jest głównie z wykończeniem budynku na zewnątrz, ale coraz częściej pojawia się także w pomieszczeniach. Zastanawiasz się, co wybrać - drewno za telewizorem, a może cegłę? Pamiętaj, że rozwiązania takie jak cegła czy beton pasują tylko do niewielu pomieszczeń o szczególnym charakterze.

Drewniana ściana pod telewizor - rozwiązanie dla każdego


W przypadku większości wnętrz warto poszukiwać uniwersalnych rozwiązań, takich jak ściana telewizyjna drewniana. Klasyka sprawdzi się w każdego rodzaju przestrzeniach, tworząc domowy i przytulny klimat. Wybierz drewnianą ścianę TV skomponowaną z produktów dostępnych w naszej ofercie i zobacz, jak prosta może być gustowna aranżacja w salonie.