Stół drewniany ze starego drewna TEKSAS

Dane techniczne produktu

Dostępne rozmiary stołu ze starego drewna:
▪ 160 x 90 cm (6-osobowy)
▪ 220 x 100 cm (6-osobowy)
▪ 280 x 100 cm (8-osobowy)
▪ 340 x 100 cm (10-osobowy)
▪ 400 x 110 cm (12-osobowy)

Wysokość stołu ze starego drewna: 76 cm

Blat drewniany: oryginalne stare drewno zabezpieczone olejowoskiem - powierzchnia ręcznie rżnięta (średnio równa, pęknięcia, ślady po gwoździach) lub strukturyzowana (równa, mała ilość pęknięć)

Grubość blatu drewnianego: 7 cm

Kolory blatu z drewna: naturalny, orzech, dąb antyczny, lekko bielony, bielony

Podstawa: oryginalne stare belki

  • Dodaj recenzję:
    (Zobacz recenzje)
  • Dostępność: Jest Jest

  • Czas realizacji: do 8 tygodni
  • 6 990,00 zł / szt.
  • szt.

TEKSAS – zainspirowani przyjaźnią

Mówią, że najwięcej przyjaciół można spotkać w … Teksasie. Nazwa tego stanu pochodzi od słowa „Tejas” oznaczającego właśnie przyjaciela. Dlatego chcemy przedstawić Ci nasz pomysł na czas spędzony w gronie przyjaciół - wyjątkowy stół drewniany do jadalni, kuchni lub salonu wykonany w całości ze starego drewna.

Teksas to stół doskonale wpisujący się w styl vintage, którego sednem jest upływający czas nadający szlachetności. Jest wyrazem kunsztu i nieprzeciętnego poczucia estetyki. Każda konstrukcja tego modelu tworzona jest indywidualnie przez naszych mistrzów ze specjalnie selekcjonowanego starego drewna. Głębokie żłobienia, charakterystyczne ślady po gwoździach, perfekcja ręcznego rżnięcia piłą – to wszystko sprawia, że użyte do jego wykonania drewno nabiera głębi i emanuje szlachetnością.

Idealny do jadalni, a w upalne dni do ogrodu – nasz TEKSAS po prostu zaprasza do stołu.

 

Jak tworzymy stoły w PaulBunyan?

Wszystkie nasze meble z drewna i metalu wykonujemy z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych. Posiadanie mebli ze starego drewna od PaulBunyana to nie tylko wyjątkowość cieszenia się jedynym egzemplarzem na świecie, ale również dbanie o ekologię. Do produkcji nowoczesnych stołów wykorzystujemy unikalne materiały - stare drewno oraz metal. Blaty zabezpieczamy wysokiej jakości naturalnymi olejowoskami, dzięki którym stare drewno jest bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych i zachowa swój piękny wygląd przez kilka pokoleń. Drewniany stół ze starego drewna i metalu, który wykonamy dla Ciebie będzie efektem kilkudziesięciu godzin ręcznej pracy naszych rzemieślników, którzy z radością i dumą tworzą meble PaulBunyan!

 

Dlaczego stare drewno?

Do produkcji drewnianych stołów wykorzystujemy tylko oryginalne stare drewno, liczące sobie od kilkudziesięciu do nawet 300 lat, które odzyskujemy z rozbiórek budynków. Stare drewno nosi niespotykane dziś walory estetyczne oraz ślady oryginalnych technik obróbki. Swoją jakością przewyższa współczesny materiał, ponieważ było pozyskane z lasów naturalnych, a z upływem lat stało się twarde i wytrzymałe. Kliknij i przeczytaj artykuł z serii Sekrety Paula "Tajemnice starego drewna", który wyjaśnia dlaczego setki naszych Klientów zachwyciło się tym materiałem.
 

Rzeczywisty wygląd i kolor produktów może nieznacznie odbiegać od prezentowanego na zdjęciach, ponieważ do produkcji wykorzystywane są wyłącznie naturalne materiały i ręczne techniki obróbki. Zdjęcia mają wyłącznie charakter poglądowy i przedstawiają przykłady produktów jakie mogą zostać wytworzone na indywidualne zamówienie Kupującego.