Zabezpieczenie drewnianego stołu - jak i czym zabezpieczyć drewniany stół?

 

Drewniany stół jest pięknym dodatkiem do każdego wnętrza. Szczególnie, gdy został wykonany ze starego drewna z duszą - jak mawia nasz mistrz oraz przyjaciel, legendarny drwal Paul Bunyan. Stół wykorzystywany jest w ciągu dnia do wielu czynności. Możesz przy nim napić się filiżanki swojej ulubionej kawy, zjeść obiad, a także zorganizować sobie miejsce do zdalnej pracy – ergonomiczne i wygodne. Jeżeli jesteś rodzicem, będzie to doskonała przestrzeń do wspólnej nauki z dziećmi, a także spędzania czasu, chociażby na graniu w gry planszowe. To wszystko oznacza, że blat stołu narażony jest każdego dnia na różne uszkodzenia, które mogą pojawić się na przykład w konsekwencji kontaktu z wodą.

W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Ci tajniki właściwej pielęgnacji drewnianego stołu. Swoją wiedzę zaczerpnęliśmy od Paula Bunyana, a trzeba przyznać, że nikt tak jak on nie zna się na drewnie. Z poniższych wskazówek dowiesz się, czym zabezpieczyć blat stołu tak, by służył Ci przez długie lata.

Jak zabezpieczyć stół drewniany – kilka rad od Paula Bunyana

 

Drewno jest szlachetnym surowcem, które wymaga odpowiedniej wiedzy oraz troski, kiedy przychodzi do jego pielęgnacji. Przed przystąpieniem do zabezpieczenia powierzchni stołu należy ją odpowiednio przygotować. Zapytaliśmy Paula Bunyana, jak wyczyścić stół drewniany. Chcieliśmy dowiedzieć się tego od eksperta, by przekazać Ci wartościowe i praktyczne rady.


Po pierwsze zaopatrz się w szmatkę, którą następnie delikatnie zmocz wodą. Przetrzyj stół ze wszelkich zabrudzeń, a następnie czystą ściereczką wytrzyj powierzchnię do sucha. Jeżeli masz do czynienia z tłustą plamą – pozbądź się jej za pomocą kawałka papierowego ręcznika. Oczywiście, możesz wyposażyć się w specjalistyczne środki, które bywają nieocenioną pomocą w pielęgnacji drewnianych stołów, ale czasami doskonale sprawdza się po prostu odrobina płynu do naczyń zmieszanego z wodą. Gdy stół będzie już czysty - możesz przystąpić do konserwacji. Czym zabezpieczyć blat stołu, by żadne zabrudzenia nie były mu straszne?

 

Jak zabezpieczyć stół przed zarysowaniem oraz innymi uszkodzeniami?

 

W życiu zdarzają się losowe sytuacje, których nikt nie jest w stanie przewidzieć. Niektórzy członkowie naszej ekipy mają bujną wyobraźnię i stwierdzili, że stołu nie dałoby się na przykład zabezpieczyć z wyprzedzeniem chociażby przed uderzeniem meteorytu. Niewątpliwie jest to prawda, ale poniżej postaramy się dać Ci kilka rad będących jednocześnie odpowiedzią na pytanie, jak zabezpieczyć stół drewniany we właściwy sposób przed nieco mniej spektakularnymi wypadkami.


Jeżeli swój stół postanowisz kupić z naszego warsztatu to nie będziesz musiał w ogóle przejmować się kwestią tego jaki wybrać lakier czy impregnat. Wszystkie nasze produkty wykonane z drewna zabezpieczane są za pomocą naturalnych, najwyższej klasy olejowosków. Osobiście korzystamy z kilku różnych olejowosków, które różnią się między sobą ze względu na twardość. Każda drewniana powierzchnia pokryta jest więc kilkoma warstwami mieszaniny olejów roślinny i wosków pszczelich. W przypadku takiej impregnacji wystarczy, że blat na co dzień będziesz przecierać wilgotną ściereczką.


W naszej ofercie posiadamy również specjalny środek do pielęgnacji drewna zabezpieczonego naturalnymi olejowoskami. Zalecamy użyć go przynajmniej raz na pół roku, by Twój stół wyglądał pięknie jak najdłużej. Do stołów PaulBunyan nie stosuj popularnych środków w sprayach, gdyż mogą one zniszczyć strukturę ochronną olejowosku.


Jak zabezpieczyć stół drewniany? Podsumowanie

 

Jeżeli masz swój ukochany mebel kuchenny, przy którym codziennie czytasz gazetę i spędzasz dużo czasu, to mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom już wiesz, jak wyczyścić stół drewniany we właściwy sposób. Jeżeli jednak jesteś dopiero w trakcie poszukiwania idealnego egzemplarza, chcielibyśmy polecić Ci meble tworzone przez naszą ekipę! Przede wszystkim nie będziesz musiał przejmować się zabezpieczeniem powierzchni stołu. Wszystkie powstają pod czujnym okiem Paula Bunyana, który – jest mistrzem w swoim fachu. Dodatkowo nie będzie to byle jaki kawałek sklejki, gdyż każdy stół w naszym warsztacie wykonany jest ze starego drewna, które jest nośnikiem wspaniałej historii.