Najpiękniejsze stoły do jadalni i salonu ze starego drewna

 

Najpiękniejsze stoły do jadalni i salonu

Szukasz idealnego stołu do swojego salonu lub jadalni? Zastanawiasz się, jak połączyć go z minimalistycznym wystrojem wnętrza? Jeśli tak, mamy dla Ciebie kilka ciekawych i oryginalnych propozycji. Są to nasze stoły ze starego drewna.

 
Jeśli drewno, to tylko stare!


Sklejki, deski z drewna hodowlanego, płyty imitujące drewno – to wszystko dalekie jest od ideału. Bo tak naprawdę tylko blat ze starego drewna jest w stanie oddać szlachetny charakter i piękno drewna. Taki blat posiada duszę. Swój kolor, piękne usłojenie, naturalne pęknięcia zawdzięcza naturze, która przez lata kształtowała go gdy służył w jednym z przedwojennych budynków gdzieś w Polsce. We współczesnym drewnie tego nie odnajdziesz. Jeśli chcesz mieć naprawdę wyjątkowy stół drewniany, postaw na stare drewno.

Blat ze starego drewnaBlat ze starego dębu
Na zdjęciu. Blat dębowy ręcznie rżnięty ze starego 300-letniego dębu.

Blat drewniany ze starej sosny
Na zdjęciu. Blat drewniany ręcznie rżnięty ze starej sosny.


Rustykalny charakter drewna

Jeśli cenisz sobie prosty i czysty design oraz rustykalny charakter, powinieneś postawić na stół wykonany w całości ze starego drewna. Doskonałym wyborem do Twojej jadalni lub salonu będzie TEKSAS, ARIZONA lub INDIANA. Te modele produkujemy w całości ze starego drewna (w tym ze starych belek ręcznie rżniętych). Ciepło formy, jej prostota i naturalizm doskonale komponują się z aranżacjami utrzymanymi w minimalistycznym stylu.

Stół drewniany okrągły ze starego drewnaStół okrągły ze starego drewna
Na zdjęciu. Okrągły stół drewniany ze starego drewna i starych belek - model INDIANA.

Stół drewniany ze starego drewna i starych belek
Na zdjęciu. Stół drewniany ze starego drewna i starych belek - model TEKSAS.

Stół drewniany ze starego drewna - model ARIZONA.Stół drewniany ze starego drewna - model ARIZONA.
Na zdjęciu. Stół drewniany ze starego drewna - model ARIZONA.


Niebanalne połączenia, które nie boją się kontrastów


A może tym, co Cię inspiruje jest dawna fabryczna architektura, surowy styl przemysłowy, czy nuta nowoczesności? Może uważasz, że samo drewno nie do końca wpisuje się w Twoje poczucie piękna i szukasz czegoś bardziej odważnego? Jeśli tak, idealnym stołem do Twojego salonu czy jadalni staje się model łączący blat ze starego drewna z metalowymi nogami. Taki stół będzie dopełnieniem stylu loft, czy industrialnego. Dopełnieniem, które z powodzeniem zastąpi tysiące pomysłów na dekorację przestrzeni. Takie połączenie znajdziesz w naszym MANHATTANIE, BROOKLYNIE, CHICAGO czy LAS VEGAS.

Stół drewniany ze starego drewna i metalu

Na zdjęciu. Stół drewniany ze starego dębu i metalu - model MANHATTAN.

Stół drewniany ze starego drewna i metalu
Na zdjęciu. Stół dębowy na metalowej podstawie - model MANHATTAN.

Stół drewniany ze starego drewna i metaluStół drewniany ze starego drewna i metalu

Na zdjęciu. Stół drewniany ze starego drewna i metalu - model CHICAGO.

Okrągły stół drewniany ze starego drewna i metaluOkrągły stół drewniany ze starego drewna i metalu

Na zdjęciu. Okrągły stół drewniany ze starego drewna i metalu - model LAS VEGAS.


Jakość wykonania, która służy przez lata!


Zastanawiając się jak dobrać stół do jadalni czy salonu, musisz wziąć pod uwagę czynniki, na jakie będzie narażony. Co prawda ani mróz, ani słońce mu nie grożą, ale intensywne użytkowanie już tak. Sztućce, rozlane zupy i napoje, czy dziecięca fantazja, by rysować po blacie, każą zadać sobie pytanie o trwałość materiału. A ta nierozerwalnie łączy się z odpowiednim zabezpieczeniem. W PaulBunyan® o takie zabezpieczenie dbamy, stosując najlepsze na rynku olejowoski i lakiery. Dzięki nim zarówno drewniane, jak i metalowe elementy są niezwykle odporne przez lata.

Środki do pielęgnacji starego drewna PaulBunyan

 

Unikatowy egzemplarz? Też możesz go mieć!

Nie jesteś taki, jak wszyscy. Jesteś wyjątkowy. Masz więc prawo chcieć otaczać się wyjątkowymi przedmiotami. I nasze stoły ze starego drewna do jadalni i salonu takie są. Każdy jest inny. Każdy jest unikatowy! Ręcznie robiony, wykonany z drewna, które odzyskaliśmy i któremu przywróciliśmy dawny blask. Taki stół to prestiż. Taki stół nada wnętrzu Twojego domu czy mieszkania niepowtarzalny (i to w dosłownym znaczeniu) charakter.

Stół drewniany ze starego drewna na metalowej podstawie

Na zdjęciu. Stół drewniany ze starego drewna na metalowej podstawie - model BROOKLYN.

 

➡ Więcej inspiracji stołów do jadalni i salonu znajdziesz tutaj - kliknij.

Jak ustalić odpowiedni rozmiar stołu? Przeczytaj nasz poradnik - kliknij.


Tagi: stare drewno, stół ze starego drewna, stół drewniany, stół z drewna i metalu, blat drewniany, unikalny stół ze starego drewna i metalu, stół do salonu, stół do jadalni, loft, vintage